Adwokat podział majątku kraków

Adwokat podział majątku kraków

Wchodząc w związek małżeński zgadzamy się równocześnie na nawiązanie ustawy wspólnotowej i jeśli nie postanowimy inaczej, staje się ona nieodłączna z zawarciem tego sakramentu. W trakcie trwania związku można z niej zrezygnować, przywrócić czy nawet ograniczyć. Jest stosunkowo sporo możliwości, przy których niezbędna będzie pomoc adwokat podział majątku kraków.

Adwokat podział  kraków

Znajdź rozwiązanie

W momencie zawarcia małżeństwa i braku rezygnacji ze wspólnoty małżeńskiej, przy sytuacjach takich jak rozwód, separacja czy ubezwłasnowolnienie jednego z małżonków, jest możliwość dokonania podzielenia, którym zajmuje się adwokat podziału majątku kraków. Każdą z tych sytuacji może rozwiązać sąd, jednak jeśli jest taka możliwość warto spróbować dojść do porozumienia stron i znaleźć wspólne rozwiązanie. Ta metoda jest wyjątkowo korzystna podczas decyzji o rozwodzie. Sprawa wtedy przebiega dużo szybciej i łatwiej oraz, nie ma co ukrywać, zdecydowanie przyjemniej.

Rozdzielność czy wspólnota?

Będąc przed ślubem możemy dojść do wniosku, że bardziej dla nas będzie korzystne zawarcie intercyzy, będącej przeciwieństwem wspólnoty majątkowej. Kiedy decydujemy się na rozdzielność majątkową nie znaczy to, że już nie możemy tego zmienić. Podobnie jak z podzieleniem wspólnoty, możemy ją rozszerzyć o pewne progi zgodne z podstawowymi wymogami. Adwokat podziału majątku kraków może podać dokładne warunki, które trzeba w tej sytuacji wziąć pod uwagę. Może okazać się z w trakcie małżeństwa zdecydujemy się na rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobku. Możliwości są, tylko teraz kwestia dostosowania ich do siebie.

Żeby zdobyć więcej informacji, kliknij w link https://kancelariafojtik.com/adwokat-podzial-majatku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *