Atrakcyjne informacje odnośnie jagody kamczackiej sadzonki.

Lonicera caerulea, to znaczy jagoda kamczacka to spektakularnie wytrzymały na ujemne temperatury (aż do -45 stopni Celsjusza) oraz susze. Krzew, uprawiany z uwagi na na własne owoce. Wywodzi się z północno-wschodniej Azji (Chiny, Syberia). W Polsce rozpoznawalna również jako wiciokrzew kamczacki. Uprawa tego rodzaju wieloletniej rośliny, jaka zdoła owocować także do 35 roku życia, jest właściwie niezłożona. Uwielbiają położenie słoneczne, ziemię o łagodnie kwasowym pH. Trzeba nawozić ją co dwa lata, a pędy skracać co pięć.

Jagoda kamczacka sadzonki

Flance krzewu osiągają wysokość do 2 metrów. Kremowo-żółte kwiatostany kwitną od kwietnia. Plony jagody kamczackiej osiągają średnicę około 2 – 3 cantymetrów, purpurową barwę i powleczone są nalotem. Posiadają słodko-kwasowy smak, są soczyste z wyjątkową cierpkością. Rodzenie zapoczątkowuje się nieco wcześnie, bowiem aż od połowy maja. Owoce są ogromnie pełnowartościowe, zasobne w witaminy a także składniki odżywcze plus mają własności antyseptyczne, przeciwutleniacze a także wspierają odkazić organizm z toksykantów. Nadają się do wytwarzania soków, konfitur, dżemów, wszak zarówno do przygotowywania deserów, naleśników, ciast czy ozdoby sorbetów, gdyż rewelacyjnie smakują na surowo. Można je suszyć a dodatkowo zamrażać.

Inne właściwości to obniżanie ciśnienia a dodatkowo hartowanie naczyń krwionośnych. Ożywiają dodatkowo przemianę materii. Napar z jagód jest skuteczną metodą w walce z przeziębieniem oraz infekcjami krtani; nadają się zarówno do przygotowania nalewki czy wina. Nie mniej cenne są liście oraz kwiatostany loniceri caerulei, wywar z nich można używać jako płukankę odkażającą.
Jagoda kamczacka sadzonki to przykładna pozycja na wykazie zakupów każdego ogrodnika, jakiemu na sercu leży dbałość o zdrowie swoje i jego bliskich. Uprawa jagody kamczackiej w Polsce osiąga na sławie ze względu na niewielkie potrzeby rośliny, jej właściwości lecznicze jak również wczesne rodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *