Automatyczne szlabany parkingowe

Automatyczne szlabany parkingowe możemy spotkać w miejscach publicznych, miejscach pracy czy w galeriach handlowych. Są montowane przede wszystkim, aby kontrolować miejsce parkingowe lub pobierać opłaty. Automatyczne szlabany parkingowe pozwalają także uniemożliwić niechcianemu pojazdowi wjazdu na teren parkingu. Urządzenia działają bardzo szybko i są dobrym rozwiązaniem tam, gdzie parkuje dużo samochodów.

Budowa i działanie automatycznych szlabanów parkingowych 

Automatyczne szlabany parkingowe zbudowane są zazwyczaj z ramienia, które wykonane  jest z aluminium i pokryte najczęściej jaskrawą farbą, czerwoną lub żółtą. Zasilane są prądem. Ponadto większość, ale nie wszystkie automatyczne szlabany parkingowe posiadają lampy ostrzegawcze, czytniki kart i inne formy systemu zabezpieczeń. Większość szlabanów otwiera się od 0,4 do 9 sekund po otrzymaniu sygnału. Koniecznością, żeby wjechać i aby szlaban się otworzył, może być wcześniejsze wydrukowaniem biletu, przyłożeniem karty do czytnika lub wciśnięciem przycisku. System posiada tzw. pętle indukcyjne. Kiedy samochód stanie na niej, szlaban otwiera się, a następnie zamyka po tym, jak pojazd opuści pętle. Uniemożliwia to wjazd kilku samochodów na jednocześnie.

Zalety automatycznych szlabanów parkingowych

Automatyczne szlabany parkingowe sprawdza się tam, gdzie wjeżdża dużo aut, gdzie pobiera się opłaty lub tam, gdzie wjazd nie jest dozwolony dla wszystkich. Automatyczne szlabany parkingowe pozwalają w  sposób bardzo szybki zidentyfikować samochód który ma dostęp do miejsca parkingowego lub nie ma. Odbywa się do na przykład za pomocą specjalnej karty, którą posiadają osoby z dostępem do wjazdu. Szlabany to także duże ułatwienie m.in. dla galerii handlowych. Zazwyczaj parkingi w tych miejscach są płatne a za pomocą automatycznych szlabanów, pobieranie opłat odbywa się w sposób szybki i zautomatyzowany.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://accesscontrol.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *