Beczki plastikowe i proces ich tworzenia

Beczki plastikowe mają niezliczone możliwości zastosowania. Dzięki specyfice materiału oraz sposobu jego uzyskania producent beczek plastikowych poleca ich używanie do między innymi: transportu i przechowywania sypkich produktów, transportu, przechowywania oraz produkcji wszelkiej żywności, a także transportu i przechowywania odpadów chemicznych. Jak zatem widać, beczki plastikowe mają szeroki zakres użytkowania. Jednak, w jaki sposób są one produkowane?

producent beczek plastikowych

Formowanie rozdmuchowe

Producent beczek plastikowych informuje, że beczki są uzyskiwane w procesie formowania rozdmuchowego. Należy pamiętać, że do produkcji materiału wykorzystuje się granulat uzyskany w wyniku procesów metody niskociśnieniowej. Otrzymany polietylen formuje się w kształt rękawa poprzez przeniesienie materiału do formy o odpowiednim kształcie. Następnie, wpuszcza się do niego gaz, w celu schłodzenia uformowanego tworzywa. Dzięki takiemu zabiegowi, materiał sztywnieje, przybierając swój ostateczny kształt.

Powyższa metoda zalecana przez producent beczek plastikowych gwarantuje wysoką szczelność beczek, gdyż zostały one wyprodukowane z jednego bloku materiału, dzięki czemu nie ma na nich żadnych łączeń.

Zalety polietylenu

Producent beczek plastikowych podaje, że polietylen jest materiałem elastycznym, co ułatwia uzyskanie żądanego kształtu bez utraty na jego jakości. Ponadto, jest odporny na kwasy, sole i korozję, dzięki czemu bez obaw można przechowywać w produktach z niego wytworzonych najróżniejsze substancje.

Dowiedz się więcej na: https://polchem.pl/Tworzywa_sztuczne.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *