Bezpieczne miasta dzięki zastosowaniu monitoringu.

W obecnych czasach, pełnych nienawiści, walk, plucia sobie w twarz czy walki o swoje, miasta muszą być coraz lepiej chronione i nadzorowane. Coraz więcej miast europejskich, w tym polskich, instaluje w centrum, czy w bardziej niebezpiecznych uliczkach, systemy monitoringu miejskiego. Wszystkie kamerki, o ile działają, podłączone są do jednego, sprzężonego systemu, którego centrum sterowania często mieści się w centrum miasta, gdzie przebywają specjaliści przeglądający dwadzieścia cztery godziny na dobę nagrania na żywo – czuwając nad naszym bezpieczeństwem.
	monitoring Sopot

Jeśli chodzi o monitoring Sopot posiada zdecydowanie jedną z większych ilości kamer miejskich. Tak naprawdę całe Trójmiasto posiada ich dużą sumę. Wszystko dlatego, że ten rejon Polski słynie z sezonowości, a to przekłada się na ilość turystów w okresie letnim. Zjeżdżają się ludzie z całego kraju, a nawet okolicznych państw, co może w pewnych momentach powodować spięcia. Dzieje się tak zwłaszcza w klubach nocnych, lub na przykład nad ranem kiedy życie nocne się już kończy, a jeszcze jakiś delikwent potrzebuje się wyżyć przy użyciu cegłówki na witrynie sklepowej. Kamery i wprawne oko pracownika monitoringu z pewnością pomogą schwytać wandala. Monitoring Sopot ma na tyle rozwinięty, że często zdarza, że wyłapuje on więcej osób popełniających przestępstwa, niż konwencjonalne metody typu Straż Miejska czy funkcjonariusze Policji. Oczywiście służby porządkowe są nieodzownym elementem tego systemu, aczkolwiek pierwszym krokiem, jest wyłapanie przestępstwa.

Każdy teren Polski z prawami miejskimi powinien, według mnie, posiadać obowiązkowy monitoring miejski. Poprawiłoby to w znaczny sposób bezpieczeństwo i samopoczucie mieszkańców. Monitoring powinien być wyposażony w kamery nagrywające obraz w wysokiej jakości. Często bywa tak, że nagrany obraz jest czarno biały, niskiej rozdzielczości i widać tylko, że ktoś coś ukradł, a nie widać twarzy, logo na kurtce czy choćby nawet koloru butów. Oczywiste jest, że to nie jest tania inwestycje, ale na pewno warta uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *