Bezumowne korzystanie z lokalu

 

Bezumowne korzystanie z lokalu to coś, czego obawia się wiele właścicieli nieruchomości. Nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że lokator, który  w danym momencie zamieszkuje nieruchomość opuści ją zgodnie z wyznaczonym terminem. Choć taki lokator może przez cały pobyt w nieruchomości płacić regularnie czynsz, to szybko może stracić w naszych oczach. 

Trudna sytuacja spowodowana utratą pracy

Bezumowne korzystanie z lokalu to coraz częściej pojawiająca się sytuacja, szczególnie w czasach pandemicznych, gdzie wiele osób tracąc pracę nie jest w stanie szukać nowego lokalu i się przeprowadzić. Wpadają w błędne myślenie, że bezumowne korzystanie z lokalu obędzie się bez konsekwencji. 

bezumowne korzystanie z lokalu

Konsekwencje za bezprawne korzystanie z nieruchomości

Istnieje szereg działań, które może podjąć właściciel w takiej sytuacji. Pierwszym jest ubieganie się odszkodowania od lokatora. Wysokość odszkodowania, o które może ubiegać się właściciel za bezumowne korzystanie z lokalu, uzależnione jest od faktu czy osoba, której dotychczas wynajmowane było mieszkanie, przysługuje mieszkanie socjalne. Bo jeśli dana osoba oczekuje na przekierowanie do takiego mieszkania, to gmina zobowiązana jest do wypłaty takiego świadczenia dla osoby poszkodowanej. Wszystko oparte jest podstawie kodeksu cywilnego. Jednak dodatkowym warunkiem, który musi być spełniony, aby to gmina ponosiła pełną odpowiedzialność, jest fakt uprawomocnienia się wyroku o eksmisji osoby, która oskarżona została o bezumowne korzystanie z lokalu.

Więcej dowiesz się na https://www.najemwpraktyce.pl/bezumowne-korzystanie-z-lokalu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *