Borówka amerykańska odmiany wczesne

Borówka amerykańska jest jednym z najpopularniejszych owoców uprawianych na plantacji lub w przydomowym ogródku. Ta roślina, jak wiele innych, ma odmiany wyróżnione ze względu na czas owocowania. W zależności od preferencji dotyczących okresu zbiorów można wybrać borówka amerykańska odmiany wczesne, odmiany średnie lub późne. Często w celu wydłużenia tego okresu, można zdecydować się na dobranie poszczególnych odmian.

Borówka amerykańska odmiany wczesne

Jakie są odmiany wczesne?

Borówka amerykańska odmiany wczesne owocują od początku lipca, aż do końca tego miesiąca. Przykładowymi odmianami są: Earlieblue, Duke, Spartan, Sunrise i Patriot. Każda odmiana ma nieco inną charakterystykę, przez co łatwo można wybrać, która z nich jest odpowiednia do hodowli według danych preferencji. Tak więc odmiana Earlieblue ma mocne sadzonki odporne na mróz i duże owoce. Z kolei Patriot jest niezwykle plenną odmianą — wydaje więcej owoców, które są duże i średnie, a także jest odporna na niskie temperatury.

Jaką odmianę wybrać do dużej plantacji?

Borówka amerykańska odmiany wczesne, które najlepiej nadają się do hodowania na dużej plantacji to Duke i Spartan. Krzewy odmiany Duke są silne i odporne na mróz, owoce są średnie i duże oraz dobrze znoszą transport. W tym aspekcie podobna jest odmiana Spartan, jednak w tym przypadku dodatkowym atutem jest niepowtarzalny smak owoców, dodatkowo jest niezwykle plenna. Te dwie odmiany są chętniej wybierane przez hodowców właśnie ze względu na wyżej wymienione zalety. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj: https://borowka.info.pl/borowka-amerykanska/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *