Borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska – krótka charakterystyka

Borówka amerykańska sadzonki to wysoki krzew z rodziny wrzosowatych , który osiąga długość do 2 metrów. Na pochodzenie borówka amerykańska sadzonki wskazuje już sama nazwa, roślina ta bowiem wywodzi się z Ameryki Północnej. W naturalnym klimacie rośnie na glebach wilgotnych, często w pobliżu torfowisk czy jezior. Owocami borówka amerykańska sadzonki są ciemnoniebieskie jagody, cenione ze względu na swoje właściwości zdrowotne i kosmetyczne.

borówka amerykańska sadzonki

O czym należy pamiętać przy uprawie borówki amerykańskiej?

Borówka amerykańska sadzonki wymaga kwaśnego podłoża, warunek ten jest konieczny, by osiągnąć satysfakcjonujące owocowanie. Miejsce powinno być odpowiednio nasłonecznione i zabezpieczone przed wiatrem. Należy zadbać także o odpowiednie nawadnianie oraz zabezpieczyć glebę przed nadmiernym parowaniem, ponieważ roślina jest bardzo wrażliwa na susze. Każdej wiosny powinno się ciąć chore i stare pędy.

Borówka amerykańska sadzonki kwitnie na przełomie maja i czerwca, a dzięki temu, że jest samopylna, to stosunkowo łatwo się rozsiewa. Cechuje ją także wysoka odporność na szkodniki i choroby, dlatego można zrezygnować z chemicznych środków chroniących. Po owoce borówki chętnie sięgają jednak ptaki, dlatego w okresie owocowania można zabezpieczyć krzew specjalną siatką. Jeśli powyższe warunki będą spełnione, to możemy spodziewać się owocnych plonów już po roku od posadzenia. Borówka amerykańska sadzonki bardzo dobrze czuje się w polskim klimacie, dzięki czemu nasz kraj od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingu producentów tego owocu na świecie.

Odwiedź naszą stronę: https://romanscy.info/borowka-amerykanska/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *