Bramki obrotowe

Czym charakteryzują się bramki obrotowe?

Bramki obrotowe to najprostsze urządzenie z kategorii kontroli dostępu. Mają za zadanie skutecznie nadzorować ruch pieszy. Bramki obrotowe weryfikują osoby przez nie przechodzące. Chronią przed wejściem do obiektu osób nieproszonych. Wyróżniają się przede wszystkim przepustowością. Dlatego są jednym z najlepszych sprzętów montowanych w miejscach o dużym ruchu np. stadiony.

Bramki obrotowe

Podział bramek obrotowych

Bramki obrotowe można podzielić na dwa rodzaje:

  • niskie oraz,
  • wysokie.

Dwa typy, mimo iż są podobne do siebie i działają na podobnej zasadzie, to różnią się swoim zastosowaniem. Bramki obrotowe wysokiego rodzaju są montowane przeważnie w instalacjach zewnętrznych, czyli tam, gdzie miejsce wymaga wzmożonego bezpieczeństwa.
Bramki obrotowe niski są najpowszechniejsze w instalacjach wewnętrznych. Ich konstrukcja daje możliwość zamontowania na zewnątrz. Mają niższy poziom bezpieczeństwa.
Każdy rodzaj bramki obrotowe charakteryzuje się długą żywotnością i wysoką odpornością na uszkodzenia i zniszczenia mechaniczne. Każda bramka otwiera się wtedy, gdy otrzyma konkretny sygnał np. poprzez przyłożenie karty z czipem do czytnika.

Budowa bramek obrotowych

Bramki obrotowe wyróżnia niebywała prostota w użytkowaniu i solidna, trwała konstrukcja. Te czynniki zdecydowanie wpływają na częsty wybór przedsiębiorców. Prostota urządzenia ma znaczny wpływ na długą żywotność i niską awaryjność. Większość z nich na rynku jest odporna na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Więcej na https://accesscontrol.pl/ !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *