Budownictwo kolejowe

Wzrasta zapotrzebowanie na inżynierów wyspecjalizowanych w zakresie budownictwo kolejowe — jest to spowodowane tym, że sieć kolejowa w kraju i na świecie błyskawicznie się rozwija. Sieć kolejowa to nie tylko transport pociągowy pomiędzy miastami, ale również transport miejski, który coraz bardziej się rozrasta.

Czym zajmuje się budownictwo kolejowe?

Budownictwo kolejowe skupia się na budowaniu szyn, torów dla transportu kolejowego, ale również obejmuje powstawanie nowych tras dla przejazdu tramwajem czy metrem w mieście. Co więcej, budowanie szyn i torów to tylko mała namiastka tego, jaki zakres usług mieści się w budownictwo kolejowe, jednak jest to najważniejszy aspekt. Usługa budownictwo kolejowe polega również na naprawie i modernizacji szyn kolejowych, podtorza oraz na naprawie i modernizacji odwodnienia. Budowanie mostów i wiaduktów zgodnie z zasadami ruchu kolejowego, projektowanie tras pociągowych oraz tramwajowych.

budownictwo kolejowe

Jak zdobyć specjalizację na budownictwo kolejowe?

Aby zdobyć specjalizację na budownictwo kolejowe, należy ukończyć studia na kierunku budownictwo kolejowe. Wiele uczelni ma w swojej ofercie kierunek związany z tą specjalizacją. Studiując na tym kierunku, zdobędziesz wiedzę w zakresie projektowania konstrukcji tras kolejowych, ze wzięciem pod uwagę wszelkich trudności i ograniczeń. Nauczysz się projektować mosty, wiadukty, tunele linowe, przejścia dla pieszych podziemne i nadziemne z uwzględnieniem jak działa ruch pociągów, tramwajów czy metro. Zaczerpniesz wiedzy o koordynacji pracami budowlanymi oraz informacje, jak diagnozować szyny i podtorza.

Dowiedz się więcej na https://wibra.pl/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *