CBD dla sportowców

Cbd, czyli kannabidiol naturalnie występuje w roślinie marihuany. Nie jest to substancja psychoaktywna, natomiast pomaga w leczeniu wielu schorzeń, które nie podlegają leczeniu farmakologicznemu.

Sportowcy

Cbd dla sportowców to znacznie lepsza opcja dla nich w celu walki z bólem. Środki, takie jak ibuprofen mają złe działanie na ludzki organizm, dlatego powinno się zminimalizować lub wykluczyć ich zażywanie. Używanie olejków cbd jest w pełni legalne i sportowiec nie zostanie posądzony o doping. Od 2018 r. cbd dla sportowców zostało usunięte z listy substancji zakazanych. Jest to jedyny kannabinoid, który nie podlega dyskwalifikacji, inne np. THC przez swoje działanie psychoaktywne wciąż jest zabroniony.

cbd dla sportowców

Działanie

Cbd dla sportowców ma wiele zalet i pozytywnych skutków. Wśród nich można znaleźć między innymi właściwości takie jak: 

  • skutecznie uśmierza ból mięśniowo-szkieletowy oraz świetnie radzi sobie ze sztywnością stawów; 
  • może być stosowany jako zamiennik dla NLPZ, czyli leków przeciwzapalnych, które niekorzystnie wpływają na nerki przy dłuższym okresie zażywania ich. Cbd dla sportowców działa przeciwbólowo, a przy tym skutki uboczne są minimalne;
  • zdecydowanie lepszy wybór niż opioidowe leki przeciwbólowe, które mimo skuteczności niosą wysokie ryzyko uzależnienia się od nich czy przedawkowania. Ponadto cbd dla sportowców można stosować długotrwale;
  • zmniejsza stan zapalny, który może stanowić przeszkodę w kontynuowaniu treningów;
  • ma właściwości łagodzące podczas zapalenia jelit, które pojawiają się w czasie albo po wysiłku;
  • poprawa jakości snu, który jest niezmiernie ważna dla sportowców, gdyż wtedy organizm się regeneruje. Zawodnicy, którzy je stosują, mają również mniejsze problemy z zaśnięciem.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://satipharm.com.pl/products/kapsulki-cbd-active

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *