Choinka sztuczna

A jaką ty wybierzesz w tym roku?

Rok w rok na początku grudnia stajemy w obliczu jednego i tego samego pytania, choinka sztuczna czy żywa? Czy Ty też w tym roku znowu zadasz sobie to pytanie? Jeśli tak, to zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem, w którym przedstawimy wady i zalety obydwu możliwości.

Jakiego wyboru dokonać?

Przede wszystkim choinka sztuczna lepiej sprawdzi się w przypadku ludzi zapracowanych, którzy chronicznie cierpią na brak czasu wolnego. Ponieważ choinka sztuczna, jest dużo łatwiejsza w przygotowaniu, a co więcej, kupiona raz posłuży nawet kilkanaście lat, co w przypadku osób zapracowanych jest idealną sytuacją, ponieważ nie muszą co roku dokonywać zakupu żywej choinki, a tym samym nie tracą czasu na podjęcie decyzji i transport drzewka. Natomiast, kupienie choinka sztuczna, rozebranie jej po świętach oraz schowanie w dogodnym miejscu na kolejne lata brzmi doskonale. Przed kolejnymi świętami wystarczy ją znieść i ponownie przystroić, oszczędzając tym samym czas, stres i środki pieniężne. Co więcej, nie musisz się martwić kwestią utylizacji choinki, bowiem zwyczajnie jej nie wyrzucasz.

Natomiast choinkę żywą docenią osoby, dla których jej wybór i transport stanowią część tradycji. Jednak jedną z niewielu zalet choinki żywej jest fakt, że można ją spalić na ognisku, napalić nią w kominku czy przerobić na kompost. Umiarkowaną zaletą może być jej zapach, ale przecież nie każdy w Święta Boże Narodzenia chciałby bezustannie czuć intensywny zapach igieł sosnowych.

Choinka sztuczna

Nie ma jednej odpowiedzi

Jednak zdaje się, że pomimo zdecydowanie większości zalet, jakie oferuje choinka sztuczna, niektórzy nadal wolą wybrać choinkę żywą i rok do roku zbierać igły z podłogi zaraz po zakończeniu okresu świątecznego. Oczywiście istnieje możliwość jej zasadzenia w ogródku w oczekiwaniu na to, że przyjmie się dotrwa do kolejnego Bożego Narodzenia.

Zobacz więcej na: http://choinki-online.com.pl/produkt/choinka-sztuczna-swierk-tajga-pe-220-cm/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *