Ciekawe wiadomości na temat kun na poddaszu.

Jednym z wielu, chociaż nieproszonych domowników, który zjawia się w domach jednorodzinnych jest sympatyczne zwierzę futerkowe- kuna. Na jej istnienie narażeni są zwłaszcza posiadacze domów ulokowanych niedaleko lasów lub pól. To stosunkowo drobnych wielkości zwierzak decyduje się wybrać niezmiernie często na miejsce swojego azylu suche poddasza, na których wznosi gniazda a także uważa za swój teren. Niedogodność nadprogramowego współlokatora przejawia się między innymi poprzez hałasy, które powoduje, natomiast podstawowy kłopot polega na tym, że bardzo często nadgryza przewody, rozmaite instalacje i również może usiłować uszkodzić elewację budynku. Dużym problemem są wydzielające ogromnie przykry odór odchody kuny, który jest niesłychanie trudny do wyeliminowania.

Najistotniejsze metody dbałości przed zwierzętami

Kuna na poddaszu

Kuna na poddaszu nie musi przecież być wyrazem konieczności dozgonnego wytrzymywania jej egzystencyji. Z racji tego, że jest zwierzęciem chronionym należy obrać takie metody jej wypędzenia, które nie spowodują jej szkody. Jako najlepszy sposób na kunę zezwala się głównie oczyszczenie strychu lub poddasza z każdej rzeczy która stanowiłaby dla niej jedzenie – to jest myszy, szczurów czy ptaków oraz owoców. Dopiero po odcięciu jej od pożywienia można skorzystać z innych metod, jak na przykład kupno klatki, do której trzeba ją zwabić poprzez podkładanie jej jedzenia. Złapaną kunę trzeba wynieść do najbliższego lasu. Można też zastosować metody, które wykorzystuje się na ptaki- tj. uszczelnienie okien i dodatkowo kratek wentylacyjnych, bądź zamontowanie na rynny „kolczatek”, które uniemożliwią jej dojście do pomieszczenia. Wolno także skorzystać z elektronicznych przyrządów, które wydzielają ultradźwięki, które wypłoszą kuny. Do ekonomicznych metod można też zaliczyć ułożenie na strychu psich odchodów.

Bez względu na strategię, którą obierzemy, trzeba kategorycznie nie zapominać o tym, że kun nie można zabijać. Jej towarzystwo może być niezmiernie męczące , niemniej jednak istnieje sporo metod na jej wypłoszenie, zaczynając od wskazanych wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *