Ciekawe wiadomości na temat wydruków na ubraniach.

Mnóstwo z nas potrzebuje wyróżnić się z tłumu. Niektórzy wybierają tatuaże, a inni eksperymentują z indywidualnym wydrukiem na ubraniach. Obie te formy to sposoby na reprezentowanie siebie. Jako że profesjonalistami od malunków nie jesteśmy to zajmiemy się prezentacją najważniejszych technik druku.
Pierwszą techniką jest druk dtg. W danej technice nie trzeba przygotowywać klisz, matryc czy też sit.

Druk dtg

Od razu obniża to koszty – zwłaszcza przy niewielkich nakładach. Jest to nadzwyczaj banalny oraz wygodny sposób, jako że wydruk sporządzany jest od razu na odzieży. Fundamentalnym plusem jest też opcja nadruku w pełnym kolorze w liczbie jednej sztuki. Na dodatek ceny nie są zbyt wysokie. Nadruki są czytelne i wielobarwne, a najlepsze rezultaty uzyskuje się przy drukowaniu logotypów z przejściami odcieni. Jest to wyłączny metoda realizacji tego druku. Druk DTG wykorzystuje się tylko do znakowania ubrań bawełnianych! Zasadniczym atutem jest realistyczne odwzorowanie odcieni i wzorów, które jest nieosiągalne dla innych technik przy niskich nakładach i wydatkach.

Druk dtg

Kiedyś mogliśmy wyłącznie pomarzyć o skomplikowanych ilustracjach. Nadruk ten spełnił nasze oczekiwania oraz wielowymiarowe grafiki o wymiarach 1440 x 1440 dpi nie są aktualnie problemem nie do przejścia. Sporządzanie swojej odzieży to ogromna zabawa. Nasza odzież jest unikatowa oraz niedroga. Następną techniką jest sitodruk. Tworzymy przy jego użyciu nadruki na rzeczach takich jak: bluzki, czapki, torby, bluzy i odzież robocza. Farby możemy mieszać bez ograniczeń, za to specjalne programy wyliczają co do grama porcję potrzebnego barwnika. Najczęściej wykorzystywane pigmenty to plastizole. Możliwe jest także użycie farb wodnych czy wywabowych. Poprawnie sporządzony druk nie może się sprać. Ceny są niezmienne niezależnie od rozmiaru nakładu.
Oba typy nadruku są efektywne oraz znakomite jakościowo. Nadruk jest trwały i nie schodzi tak prędko, jak to dzieje się przy ubraniach z sieciówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *