Co należy wiedzieć na temat krakingu.

Czy wiec co to jest słowo kraking? Jeżeli ten termin nie jest Wam znany, a chcecie poznać kluczowe wiadomości zapraszam do przeczytania tego tekstu.
Najlepiej rozpocznijmy od książkowej formułki . Kraking jest procesem przemysłowym, podczas którego dochodzi do rozpadu masywnych frakcji węgla, smoły pogazowej a także oleju napędowego. Jest to określenie bardzo ogólne.

Jakie właściwe sposoby wymiany rury polecieć

kraking

Teraz pragnęłabym przedstawić regułkę, jaka przedstawia kraking od strony chemicznej. Jest to proces technologiczny, który polega na rozdzieleniu masywnych cząstek węglowodorów na cząsteczki, które zawierają mniej cząsteczek węgla. Na jakiej zasadzie zachodzi proces krakingu? To niezwykle proste, a więc polega na rozrywaniu połączeń pomiędzy atomami węgla w danej cząsteczce.
Celem tego rozpadu jest wyrób alkanów innymi słowy płynnych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W obecnych czasach, paliwo jest towarem niezbędny zarówno jeśli chodzi o przemysł, gospodarkę oraz usługi transportowe. Wskutek tego kraking jest bardzo ważnym procesem, bez którego nasza gospodarka, na pewno nie byłaby na takim poziomie jak dzisiaj i rozwijała by się znacznie wolniej. Znajomość tematu musi być poszerzana zwłaszcza przez osoby, których profesja w jakikolwiek sposób związana jest z produkcja.
należałoby także nadmienić, że proces krakingu jest podzielona na dwa typy.

Wszystko co musisz znać odnośnie kanalizacji

Głównym z nich jest kraking cieplny. Ten proces stosuje się na ciężkie oleje w niezwykle wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod niezwykle wysokim ciśnieniem. Wynikiem tegoż są tego rodzaju produkty jak: benzyna, olej napędowy i gaz płynny. To w szczególności zaciekawi wszystkich kierowców czytających ten tekst. Następnym rodzajem jest kraking katalityczny. Najważniejszą zmianą jest to, iż ten proces następuje w niższej temperaturze 450 – 500°C, a co za tym idzie również pod mniejszym ciśnieniem. Stosuje się to na oleje lekkie. Co otrzymujemy w podczas tego produktu? Parę towary: LPG oraz surowe paliwo.
Zakładam, że artykuł pozwolił Wam zapoznać się z terminem krakingu za sprawą podania najistotniejszych wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *