Cyklinowanie Wrocław

Każdy z nas marzy o pięknym domu z oryginalnym i niepowtarzalnym wnętrzem. Niewątpliwie połowę tego efektu można osiągnąć, wybierając odpowiedni rodzaj nawierzchni. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku są deski lub parkiet. Drewniana podłoga nadaje naszemu mieszkaniu magii, dobrego smaku, a jednocześnie czyni je ciepłym i klimatycznym. Od zawsze jest to najładniejsze i najbardziej ekskluzywne rozwiązanie na nawierzchnię w domu, które świadczy o doskonałym i oryginalnym guście domowników. Niestety, jak każdy materiał po którym się chodzi, z czasem ulega zniszczeniu i wymaga odświeżenia. Deski, po których stawiamy kroki, nieraz w butach, a także te, które są deptane pazurkami naszych zwierząt domowych, potrzebują, aby co kilka lat pochylić się również nad nimi i zadbać o zabezpieczenie cennego drewna.
cyklinowanie wroclaw
Najlepszym sposobem na regenerację powierzchni drewnianych jest ich cyklinowanie. Na rynku można znaleźć wiele ofert dotyczących tego zapytania. Aby znaleźć najlepszego fachowca na Dolnym Śląsku wystarczy wpisać w wyszukiwarkę cyklinowanie wroclaw i od razu pojawi nam się odpowiednia firma, która rzetelnie zajmie się naszą ukochaną podłogą, aby mogła dalej służyć nam przez kolejne lata nadając wnętrzu domu świeżości i dobrego klimatu.

Cyklinowanie to wieloetapowy proces

Należy tutaj uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cyklinowanie jest specjalistycznym, wieloetapowym procesem. Wstępnie polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy zniszczonego lakieru. Następnie, jeśli jest taka potrzeba, ubytki uzupełniane są tak zwaną szpachlą. Kolejnym etapem jest wygładzenie powierzchni odpowiedniej grubości papierem ściernym. Dalej pozostaje polakierować tak przygotowaną podłogę. W zależności od potrzeby nakłada się kilka warstw lakieru. Wykończeniem dla lepszego efektu i zabezpieczenia jest olejowanie. Całe cyklinowanie trwa kilka dni.
W ten sposób opracowana podłoga wygląda zdrowo, nadaje blasku i odświeża mieszkanie.