Czemu opłaca się zainteresować się tlenoterapią?

Czym będzie komora ciśnieniowa?

Komora hiperbaryczna to nadzwyczajna stalowa konstrukcja, jaka ma role medyczne. W jej środku będzie 2,5 razy wyższe ciśnienie niż typowo w powietrzu, by zdołać przekazać do ludzkiego ciała podniesioną ilość tlenu. Hiperbaria (termin ten ma oznaczać po prostu „ciśnienie ponad typowe”) polega na wzmacnianiu zwykłych systemów zasklepiania się ran oraz wojny z wieloma rozlicznymi przypadłościami. W Polsce jest wiele przedsiębiorstw, które się tym zaprzątają na przykład komory hiperbaryczne

hiperbaria

Plusy terapii

Komory hiperbaryczne umożliwiają nader skuteczną terapię dostarczania tlenu do wszelkiej z komórek ludzkiego ciała naraz. To właściwie hiperbaria powoduje, iż może on trafić do ośrodków, do jakich zwykle nie posiada sposobności sie trafić. Bywają to choćby fragmenty, ulegające niewłaściwemu dokrwieniu, choćby ośrodki udarów. Tlen bez trudności przenika do każdej cząstki składowej krwi, znacznie podkręcając jej jakość. Tlen trafia ponadto do układu nerwowego.
Hiperbaria jest stosowana nadzwyczaj cyklicznie przy zaawansowanych owrzodzeniach węzłów chłonnych oraz udarów mózgowych. Warto także zauważyć, iż ta metoda lecznicza jest w pełni nieoperacyjna, a co się z tym wiąże, nie pociąga ze sobą ani jednego ryzyka dla organizmu.

komory hiperbaryczne

W jaki sposób prezentuje się zabieg?

Komory tlenowe bywają doskonale szczelne, żeby do wnętrza nie dostawało się powietrze zewmętrzne. W środku kuracjusz raz odetchnie tylko 100% tlenem, a następnie powietrzem (będą to tak zwane „przerwy powietrzne”). Odetchnięcie co jakiś czas powietrzem hamuje bowiem podpadnięciu toksycznemu działaniu tlenu.
Jedno zanurzenie w komorze ciśnieniowej zwykle nie trwa dłużej aniżeli 50 minut. W wypadku podtrucia tlenkiem węgla kuracja w takim razie składa się z np. 3 kuracji. O ile natomiast musimy wyleczyć bardziej skomplikowene dokuczliwości, takie jak przed momentem wspominane wcześniej owrzodzenia, konieczne zdołają się stać częste zabiegi nawet w ilości kilkudziesięciu.