Dobry plakat czyli jaki?

Umiejętnie i z wyczuciem wykonany plakat reklamowy, jest doskonałym elementem, który promuje i reklamuje daną firmę, produkt, inną usługę. Jego podstawową funkcją jest informacja, ale aby ktoś przyjrzał mu się bliżej, musi on najpierw przyciągnąć uwagę. 

Sprawdź jakimi zasadami tworzenia plakatu reklamowego, kierujemy się w naszym studio graficzne Łódź

  1. Estetyka 

Ile razy zdarzyło Ci się zwrócić uwagę na jakiś plakat, kierując się tylko jego przyciągającym wzrok wyglądem? Niekoniecznie zainteresowała Cię treść, ale prezentował się tak ciekawie, że musiałeś poświęcić mu spojrzenie. To jest definicja dobrze wykonanego plakatu, który w zamyśle ma przypominać małe dzieło sztuki. W naszym studio graficzne Łódź, pracują graficy pełni pomysłów z doskonałym zmysłem estetycznym. Tym artystom możesz zaufać bez obaw. 


2. Mocny przekaz

Z treścią dobrze wykonanego plakatu, odbiorca powinien móc zapoznać się w ciągu kilkunastu sekund. Aby przyciągnąć wzrok, często sięga się po zjawisko szoku i kontrowersji. Pamiętacie plakat “Papierosy są do dupy” autorstwa A. Pągowskiego? To świetny przykład wzorowego wykorzystania kontrowersji. 


3.Zainteresowanie

Plakatu nie można  zasypać zbyt dużą ilością tekstu. Powinny znaleźć się na nim tylko podstawowe informacje, a cały projekt, powinien zainteresować odbiorcę na tyle, że sam sprawdzi więcej. 

Reklama zewnętrzna jest silnym narzędziem w marketingu i promocji. Doświadczeni graficy potrafią dobrać odpowiednie kolory i obrazy, które działają na odbiorców. Młyn Graficzny, to studio graficzne Łódź, w którym znajdziesz osoby pełne pasji, a jak wiadomo — jak coś lubisz robić, to robisz to dobrze. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *