Domek mobilny

Ludzie na całym świecie coraz częściej wybierają domek mobilny jako formę odpoczynku w trakcie wakacji. Jeśli przeglądając strony internetowe, nabrałeś ochoty na zakup domek mobilny, dowiedz się o nich więcej!

domek mobilny32

Czym jest domek mobilny?

Do niedawna jeszcze kojarzony z zagranicą, domek mobilny jest coraz częściej spotykany w Polsce. W najprostszy sposób domek mobilny może zostać opisany jako dom nieprzytwierdzony do gruntu. Spotykany również pod inną nazwą — domek holenderski — spełnia nie tylko funkcję wakacyjną. Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w domek mobilny. Popularność z zagranicy wielkimi krokami nadchodzi do Polski. Jakie są tego powody? 

Przede wszystkim niska cena zakupu w stosunku do mieszkań. Używany domek mobilny możemy znaleźć już za około 50 tysięcy złotych. Za takie pieniądze kupienie mieszkania graniczy z cudem, a często środki nie wystarczają na większe lokum. Są oczywiście też większe domki, które są już gotowe do zamieszkania. Jest to wygodne rozwiązanie przy braku własnych mebli.

Jak wyglądają sprawy formalne?

Formalności związane z postawieniem domek mobilny, nie są zbyt skomplikowane. Wiele zależy od wielkości domku. Obecność domków na danym terenie należy zgłosić do starostwa powiatowego. Przy większych domkach należy starać się na pozwolenie o budowę. Dotyczy to jednak tylko domków powyżej 35 m2. Zawsze warto chwilę przed zamieszkaniem rozeznać się w kwestii formalności. Porównując jednak do procedur związanych z kupnem nowego mieszkania lub domu, jest to prostsze rozwiązanie.

Zobacz więcej na https://mobileecohomes.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *