Doradca finansowy

Zawód, jakim jest doradca finansowy, może pełnić tylko osoba, która jest niezależna, przez co rozumie się, że nie jest ona związana z żadną instytucją finansową. Jest to praca, polegająca na informowaniu klienta o ochronie majątku, jaki posiada. Aby zostać zatrudnionym na stanowisku doradca finansowy, należy być wszechstronnie wykształconym, aby mieć później wiedzę potrzebną do zapewnienia klientowi finansowego bezpieczeństwa, a także, aby móc przygotować go do skorzystania z oferty instytucji finansowych.

Doradca finansowy

Czym dokładnie zajmuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy zaczyna od przeprowadzenia kompleksowego wywiadu z klientem, z którego musi się dowiedzieć, jakie ów klient ma potrzeby i oczekiwania co do posiadanych przez niego pieniędzy. Na tej podstawie doradca finansowy może zająć się określeniem tego, jakie cele finansowe ma klient i wykonać plan finansowy, gdzie sporządzi model tego, jak osiągnąć pożądany przez klienta efekt.

Jakie są rodzaje doradców finansowych?

Są trzy możliwe stanowiska, jakie może zajmować doradca finansowy, czyli niezależny doradca finansowy, doradca bankowy i doradca, który zatrudniony jest w firmie oferującej usługi pośrednictwa kredytowego i doradztwa inwestycyjnego. Niezależny doradca finansowy to wyspecjalizowana w określonej dziedzinie finansów osoba prywatna, której klientami będą firmy i osoby prywatne. Doradca bankowy, zatrudniany jest przez konkretny bank, gdzie otrzymuje wynagrodzenie, kiedy do skutku dojdzie transakcja pomiędzy klientem a bankiem. Doradca zatrudniony w firmie oferującej usługi pośrednictwa kredytowego i inwestycyjnego, to taki doradca finansowy, który otrzymuje zapłatę za transakcje firm kredytowych lub inwestycyjnych.

Odwiedź naszą stronę https://sukcesja-alta.pl/doradztwo-inwestycyjne-w-hiszpanii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *