Implantolog kraków

Implantologia należy do dziedzin stomatologii. Odpowiada za uzupełnienie braków zębowych, które mogły zostać spowodowane m.in. próchnicą czy różnymi urazami. Implantolog Kraków wykorzystuje do tego implanty w postaci tytanowych śrubek, a następnie mocuje na nich uzupełnienie w postaci specjalnej protezy.

Kiedy zgłosić na wizytę do implantolog Kraków?

Implanty są stosowane w przypadku uzupełnienia zębów. Dlatego do implantolog Kraków należy zgłosić się w przypadku jakichkolwiek braków w uzębieniu. Jest to wystarczający powód, ponieważ bagatelizowanie tego może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ubytki mogą prowadzić m.in. do przemieszczania się sąsiadujących zębów. Negatywnie wpływają również na samoocenę oraz ogólną estetykę uśmiechu.

Implantolog kraków

Jak przygotować się do wizyty u implantolog Kraków?

  1. Pierwszym krokiem powinno być zebranie wszelkich informacji na temat stanu zdrowia. Będzie to kluczowe do podjęcia decyzji o leczeniu przez implantolog Kraków. Należy również sprawdzić, czy wykonywana była już tomografia oraz pantomogram.
  2. Pacjent powinien dokładnie przemyśleć, co oczekuje od leczenia przez implantolog Kraków i przygotować ewentualne pytania w celu rozwiania wszelkich wątpliwości przed zabiegiem.
  3. Podczas konsultacji wykonane najprawdopodobniej zostaną zdjęcie rentgenowskie lub tomografia. Pomogą one oszacować, czy pacjent nadaje się do przeprowadzenia zabiegu oraz zaplanować wstępnie zabieg.
  4. Implantolog Kraków należy również poinformować o chorobach nowotworowych, niewyleczonej próchnicy, ciąży nieunormowanej cukrzycy czy chorobach na podłożu psychicznym — są to możliwe przeciwwskazania, dlatego konieczne jest, aby lekarz o nich wiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *