Interesujące szczegóły na temat sprzętu potrzebnego do jazdy terenowej.

Off-road to nie jedynie sposób prowadzenia samochodu – to też styl życia! Wielu z miłośników tego typu sportu żyje z dnia na dzień, niecierpliwie wypatrując końca tygodnia i prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenówki.
Jeśli jednak nie przynależysz do grupy zapaleńców, chwila na krótkie wyjaśnienie. Off-road to nic innego, jak ekstremalna jazda autem po nieprzystosowanych drogach.

Jakie wyciągarki wybrać iżby być ukontentowanym

wyciągarki samochodowe

W tym miejscu możesz się zastanowić nad stanem polskich dróg, zapewniamy natomiast że nie chodzi o dziurawe ścieżki czy zaskoczonych drogowców, a bardziej o błotniste bezdroża.
Na jakiego typu trudności można napotkać na trasie rajdu? Niestabilne nawierzchnie, podstępne piaski, niepozorne sadzawki, które okazują się spore, bagnistymi dziurami, to jedynie garstka rozrywek. Żeby nie dać się zaskoczyć, każdy samochód powinno się prawidłowo do rajdu przygotować. Odpowiednie przyrządy, takie jak przykładowo: wyciągarki samochodowe, trapy na piach i bagno, kanister na wodę, lampy a także pudła wyprawowe, które zmieszczą wszelki potrzebny sprzęt, pozwolą na wydostanie się z wszelkiej off-roadowej opresji.
Jakiego typu sprzęt wybrać? Ilu kierowców, tyle opinii! Na początek dobrym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli łykniesz bakcyla, tego typu wersja pewnie szybko przestanie Ci wystarczać i wybierzesz wyciągarki hydrauliczne albo mechaniczne. Sztywne trapy powinny z łatwością pomieścić się w środku auta. Nie powinno się szczędzić na dobrych lampach – halogeny niejednemu wcześniej pomogły wyjść z nocnej pułapki!
Szykując się do rajdu, nie można zapomnieć również o niezbędnym paliwie napędowym dla kierowców. Po wszelkiej wyprawie, podczas której skoki adrenaliny umożliwiają zgubienie dużych ilości kalorii, bezcenny okazuje się kawał mięsa oraz ogromna kromka chleba z masłem. Jeśli dołożysz do tego właściwe towarzystwo i światło ogniska, możesz być pewny że ten rajd uznasz za udany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *