Interesujące wiadomości odnośnie kontroli dostępu.

Dawniej uczęszczając do pracy nie byliśmy tak pewni, jak współcześnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelakich weryfikacji elektronicznych. Obecnie technika prze do przodu co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. Nawet pracodawca w miejscu pracy pragnie żeby jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Jednymi z takich nowości jest kontrola dostępu regulowana poprzez bramki obrotowe. w jaki sposób to funkcjonuje? Najczęściej w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, fotografia). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch typów bezpieczeństwa – chip czy kod kreskowy, jaki reaguje podczas skanowania a wtedy bramki zostają otwierane. Powoli kody kreskowe zaprzestają być tak popularne, jak chipy. Z jakiego powodu? Ponieważ, kiedy wielokrotnie jest przeprowadzana kontrola dostępu poprzez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje zwyczajnie starty.


Kontrola dostępuBy przedłużyć używalność takich kart można włożyć je do silikonowych czy plastikowych pokrowców. Jest to dość dobra metoda jednakże nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła owocować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Nawet człowiek, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po uszkodzeniu tego typu kodu raczej nie pozostanie wpuszczony przez bramki obrotowe. A to z tej przyczyny, że kontrola dostępu jest kompletnie zautomatyzowana i jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na liczbę dokonywanych przestępstw w miejscu pracy przez ludzi niezatrudnionych w danym zakładzie, to rozwiązanie sprawia, iż personel czuje się bezpieczniej. Naturalnie stale istnieje możliwość, że i pomimo takich nowomodnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. W związku z tym jednak powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa niezwłocznie adresować do dyrektora. Rzetelny chlebodawca nie pozostawi sprawy bez dokonania ulepszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *