Jak być na diecie i nie zwariować?

Trendy rozprzestrzeniają się w społeczeństwach XXI wieku niczym wirusy. Zarówno te modowe, jak i technologiczne, a nawet sportowe. Co jakiś czas pojawiają się także trendy na konkretne diety, które masowo zaczynają być stosowane przez osoby, które nie mają zielonego pojęcia o poprawnym odżywianiu, o tym, jakie składniki odżywcze, witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu – a tym samym istnieją duże szanse, że “modną” dietą wyrządzą sobie sporą krzywdę. Warto więc przechodzić na dietę z głową, rozsądnie stosując się do kilku prostych zasad.

dieta pudełkowa warszawa

Określ swój cel

Planujesz schudnąć, stracić tłuszczyk, czy rozbudować przy okazji mięśnie? Z powodów alergii i nietolerancji pokarmowych musisz wykluczyć ze swojego jadłospisu pewne produkty? Chcesz pozbyć się toksyn i oczyścić organizm? Poprawić kondycję włosów, skóry, paznokci i zachować młody wygląd na dłużej? A może dodać sobie energii?

Owszem, to wszystko można osiągnąć za pomocą diety. Określenie celu diety jest kluczowe w doborze odpowiednich składników, z których skomponujemy indywidualne menu przystosowane do naszych potrzeb. Oprócz preferencji żywieniowych, musimy wziąć przecież pod uwagę także wiek i uprawianą aktywność fizyczną – te aspekty pozwalają określić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu. 

Gdy już określimy swój cel, warto skonsultować ze specjalistą (np. dietetykiem), jakie kroki możemy podjąć, by go osiągnąć – bezpieczne dla naszego zdrowia, oczywiście. Próba rozpisania diety na własną rękę może przynieść całkowicie odwrotny do zamierzonego skutek.  

catering dietetyczny warszawa

Nie rezygnuj ze smaków, które lubisz – znajdź zamienniki 

Czy na słowo “dieta” marszczysz się lub masz dreszcze? nic dziwnego – większości z nas dieta kojarzy się z wyrzeczeniami, głodem i ogólna apatią spowodowaną obniżeniem nastroju i poziomu energii. Jednak prawidłowa dieta nie musi tak wyglądać, a nawet nie powinna!

Zamiast całkowitej eliminacji niektórych składników z kuchni, można znaleźć jej zamienniki. uwielbiasz słodycze? Spróbuj musu z awokado i kakao. Zdrowo, a wciąż smacznie!

Zaplanuj swój czas 

Weź pod uwagę, że dieta niestety wymaga czasu. Na zakup produktów potrzebnych do przygotowania dietetycznych dań, na ich przyrządzenie, a także zaplanowanie posiłków do pracy. 

Wielu osobom nie udaje się wytrwać w postanowieniu diety właśnie przez ten aspekt – prościej kupić jedzenie na mieście, niż spędzać godziny w kuchni. Rzadko jednak wybieramy w supermarkecie sałatkę. 

Z tego powodu warto zastanowić się nad wyborem diety pudełkowej. Jest to wygodne rozwiązanie – opracowane przez dietetyków i najlepszych kucharzy posiłki, tworzące zbilansowaną dietę pudełkową oferowaną przez Warszawski Dzień przypadną do gustu każdemu. A w dodatku jest to niewiarygodna oszczędność czasu, którą doceni każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę z dietą – nieważne, jaki jest jej cel. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *