Jak pielęgnować borówkę amerykańską?

Borówka amerykańska to roślina, która bywa chętnie pielęgnowana od okreslonego już czasu w naszych warunkach. Co więcej – jak pokazują informacje – Polska jest 3. państwem na ziemi i 1. w Europie eksportującym owoce tej niezwykle wartościowej pod niezliczonymi względami rośliny. Otóż borówka amerykańska charakteryzuje się niesamowitymi atutami smakowymi, lecz także opowiadają się za nią pozytywy zdrowotne. Jest ona nade wszystko zasobnym źródłem witaminy C, zawiera również wiele witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, bywa obfita w polifenole i dodatkowo pektyny, czyli typ błonnika pokarmowego, jaki rozkłada się w cieczy.

To wciąż nie całość, bo w borówkach znajdziemy także: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
Oraz jeszcze coś: w ogóle nie jest kaloryczna. Tak więc spożywajmy borówki, póki posiadamy je do kupienia, bo to wyłącznie zdrowie.

Jeśli ktoś dzierżawi działkę albo ogród, zdoła wyposażyć się w sadzonki borowki amerykanskiej i zacząć jej uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne są właściwie w każdym sklepie ogrodniczym. Da się je sadzić przez cały sezon, ale najlepiej czynić to na wiosnę i jesienią. Zresztą w ten sam sposób robi się z każdymi sadzonkami. Wygodnie też będzie zamówić borówkowe sadzonki przez internet. W internecie odnajdziemy multum propozycji w tym charakterze. Starczy więc w wybraną przeglądarkę WWW wpisać frazę: borówka amerykańska sadzonki, a już po sekundzie przed naszymi oczyma ukaże się mnogość witryn oferujących z reguły 2-3-letnie rośliny, jakie już w następnym roku winny zaowocować.

sadzonki borowki amerykanskiej


Planując uprawę borówki, trzeba wypełnić kilka zasad, żeby swoje zabiegi nie zmarnowały się. Sadzonka winna zostać posadzona na nastawieniu słonecznym oraz odgrodzonym od wiatrów. Powinno się też przyszykować dla niej odpowiednio zakwaszone, przepuszczalne a także zasobne w elementy pokarmowe podłoże.

Jesień za pasem, zatem korzystajmy z ofert takich jak: borówka amerykańska sadzonki czy sadzonki borowki amerykanskiej oraz urządzajmy przydomowe hodowle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *