Jak skompletować ubranie na uroczystość komunijną?

Wiosna nadchodzi ogromnymi krokami, powoli jest jeszcze cieplej więc ochoczo ubieramy lżejsze ubrania. To dobrze, iż jeszcze większą atencję przywiązujemy do faktu, w jaki sposób się prezentujemy. Niejeden marzy, by posiadać swój własny styl. Aby panoramicznie patrzeć na społeczeństwo trzeba pojechać tam, gdzie odnajdziemy przekrój różnych grup. Sprzyjają ku tej sytuacji chociażby msze święte w niedziele oraz różne wydarzenia – moda na uroczystości ślubne, moda pogrzebowa, znajdzie się również coś dla dzieci – chrzty oraz komunię. W związku z nawiązaniem do wiosny dobre okaże się wzięcie pod rozwagę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w listopadzie startują przymiarki do kostiumów. Ciężkie decyzje rodzicieli – czy winniśmy ubrać wszystkie osoby tak samo? Co z obecną odrębnością? W jaki sposób pokazać siebie? (czy może – „jak pokazać co się w największym stopniu podoba mojej mamie”). Wcześniejsze czasy okazały się mniej skomplikowane. W większości nie istniał wybór i młode osoby dostawały bielutkie alby, chłopcy krótsze wraz ze spodniami, młode damy miały szansę w najlepszym wypadku wyróżnić się wianuszkiem z naturalnych rośłin zaś nie perełek z plastiku.

Przełom maja oraz czerwca to już początki pierwszych upałów, lecz również pierwszych kryzysów pogodowych. Podczas chłodniejszych dni skórę ratowało bolerko, w tym przypadku szyte właśnie na taką okazję bolerko komunijne. Futerkowe, z atłasu, z mięciutkiej bawełny, lub o wiele mniej kosztowne lecz ze zwyczajnego poliestru. Bieluteńkie. Wyłącznie na ramiona albo na długie rękawy. Tym można było się wyróżnić!
Została też sprawa biedniejszych rodzin – z pewnej strony młoda dama otrzymuje przeważnie po dojrzalszej siostrze bolerko komunijne – bez znaczenia, że nie jest już modne. Z odmiennej, przy identycznych odzieniach nie będą zauważalne żadne społeczne różnice.

Własny styl musimy zatrzymać w domu – w kościele powinniśmy się modlić. Bóg nie zwraca uwagi na bolerko komunijne bądź futerka, ani jednakowo jak ktoś się uczesał. Znaczenie ma dusza i działania. To ma być świętość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *