Jak uprawiać roślinki owadożerne!

Na świecie egzystuje mnóstwo rodzajów roślin. Reprezentantką modelu roślin owadożernych jest muchołówka. Jest wspaniała, dzięki swym pułapkom na listkach. Roślina łapie owada, poprzez kuszenie go błogim nektarem. Robak wchodząc do wewnątrz dotyka włosy muchołówki, przez co ta zamyka się raptownie. Około tygodnia zaprząta jej strawienie zyskanego owada. Porcjuje soki trawienne, jakie ułatwiają jej to zajęcie. Po zjedzeniu owada otwiera się i na nowo czeka na kolejna zdobycz.
Muchołówka uwielbia słoneczne miejsca. Świetnym gruntem dla tej nadzwyczajnie prezentującej się rośliny istnieje tort zmieszany z kwarcem, co zapewni jej kwaśne otoczenie do mieszkania. Powinno się pamiętać o systematycznym irygowaniu, albowiem muchołówka lubi posiadać dżdżystą glebę.
Owa mięsożerna roślinka kocha ciepło. Kocha letnie temperatury, jakie pozwalają jej wzrastać. W zimie muchołówka wchodzi w formę snu. Nie powinno się jej nawadniać i umieścić w zimne miejsce.
Ciekawą informacją jest to, iż roślina jest w stanie przeżyć aż 25 lat odpowiednio hodowana. Muchołówka umie skonsumować nawet owada większego od niej samej. Pomimo swej naturze nie wymaga robaków do przetrwania, ponieważ posiłek może wygenerować poprzez fotosyntezę.

muchołówka

Warto zastanowić się nad zakupieniem tej rewelacyjnie eksponującej się roślinki. Będzie przydatna, a naraz będzie swoistą upiększenie każdego parapetu. Bez wysiłku rozprawi się w mieszkaniu z muchami, pająkami i innymi owadami, jakie przyciągnie jej nektar. Przed kupnem przemyślmy jednak czy wygenerujemy czas na pielęgnacje tej roślinki i damy jej odpowiednie okoliczności do rozwoju. Obdaruje nas ładnym pokojem bez owadów, jakich większa część z nas nie toleruje. Parę muchołówek rozwikła sprawę z upierdliwymi owadami. Będzie się wyróżniać pośród kwiatów na parapecie i nikt nie przejdzie przy niej obojętnie. Zapewne każdy zawiesi na niej wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *