Jak wyczyścić tapicerkę samochodową samemu?

Czyste wnętrze to wizytówka naszego samochodu. Warto o nie zadbać nie tylko ze względu na schludny wygląd, ale i utrzymanie dobrego stanu pojazdu. Jeśli chcesz czyszczenie tapicerki łódź samemu pamiętaj, że to bardzo czasochłonne zajęcie wymagające dokładności oraz dobrania odpowiednich środków.

Proces czyszczenie tapicerki łódź

Jeśli pranie ma być dobrze wykonane i skuteczne trzeba zadbać o dokładne wykonanie zalecanych czynności w konkretnej kolejności. Czyszczenie tapicerki łódź najlepiej zaplanować w słoneczny dzień, aby mogła bez problemu wyschnąć. Oczywiście trzeba zacząć od wyciągnięcia z samochodu wszystkich rzeczy, które będą nam przeszkadzały. Warto też wymontować fotele, bo będzie łatwiej je wyprać, jak też sam środek samochodu niż tylko przy przesuwaniu. Kolejno musisz odkurzyć wnętrze, szczególną uwagę zwracając na trudno dostępne zakamarki. Na koniec dobranymi środkami usuwamy plamy i zabrudzenia. Zostawiamy samochód z uchylonymi oknami do wyschnięcia, powinno to zająć kilka godzin.czyszczenie tapicerki łódź

Środki chemiczne czy domowe sposoby?

Różne płyny, ściereczki i pianki, również neutralizujące zapachy, do czyszczenie tapicerki łódź możemy kupić prawie w każdym sklepie czy nawet na stacji benzynowej. Jeśli nie jesteśmy pewni czego użyć warto pójść do sklepu motoryzacyjnego i poprosić o poradę. Z domowych sposobów możesz wykorzystać wielozadaniową sodę lub kwasek cytrynowy. Do skóry sprawdzi się mieszanka wody i octu oraz chusteczki z olejkiem z drzewa herbacianego.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty zobacz tutaj: https://do-czysta.pl/pranie-tapicerki-samochodowej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *