Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

W trakcie remontu wiele osób staje przed trudnym wyborem. Na jaką podłogę postawić tym razem. Płytki, panele czy wykładzina? Coraz częściej decydujemy się jednak na naturalne, drewniane podłogi, które dodadzą charakteru pomieszczeniom. Wśród najczęściej wybieranych nawierzchni króluje podłoga jesionowa, która dostępna jest w dwóch wersjach wykończeniowych – lakierowana i olejowana.

Zalety posiadania podłogi jesionowej

Podłoga jesionowa ma specyficzną budowę, dzięki której deski są wysokiej jakości, a przy ich właściwej pielęgnacji posłużą lata. Do zalet tej nawierzchni można zaliczyć zarówno dużą gamę kolorystyczną, jak i wysoki stopień twardości i sprężystości. Dodatkowo, podłogi te nie przyciągają kurzu, dzięki czemu łatwe jest utrzymanie jej w czystości. Poza tym, podłoga jesionowa jest niezwykle łatwa w montażu, dzięki czemu efektem możemy cieszyć się w mgnieniu oka.podłoga jesionowa

Utrzymanie podłogi w czystości

Do minusów posiadania podłoga jesionowa zdecydowanie można zaliczyć jej pielęgnację. Podłoga jesionowa bezwzględnie nie lubi kontaktu z wodą. Jeśli chcemy, by nasza podłoga jesionowa była w dobrej kondycji przez dobrych parę lat, powinniśmy czyścić ją głównie na sucho. Dlatego wybierając podłogę jesionową, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odkurzacza. Jednak co w przypadku większych zabrudzeń? Tutaj najbezpieczniejszą opcją będzie czyszczenie podłogi jesionowej lekko zwilżoną gąbką, tak by woda nie miała bezpośredniego kontaktu z nawierzchnią.

Sprawdź więcej na: https://sapo-podlogi.pl/oferta/podlogi-jesionowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *