Jakie są style wnętrzarskie?

Obecnie osoby coraz więcej zwracają uwagę na to, jak wyglądają wnętrza ich mieszkań, ale też pragną, by ich wystrój był w modzie i wierny z najnowszymi stylami.

ekskluzywne meble

Cygal

Polskie społeczeństwo coraz bardziej się bogaci i coraz to większą wagę przykłada do wyglądu i światowych trendów. Inicjator wnętrz to zawód, jaki z miesiąca na miesiąc osiąga coraz to większą popularność u studentów, jednak również petenci coraz to chętniej wchodzą do pracowni architektonicznych w poszukiwaniu inspiracji i rad, jak poprawnie i funkcjonalnie urządzić własne cztery kąty. Rzetelny projektant nie tylko potrafi zrobić świetny a także funkcjonalny plan wnętrza, wszak tez umie odpowiednio dopasować wnętrze do naszych potrzeb.

Współcześnie niezmiennie od kilkunastu już lat wiodącymi stylami wnętrzarskimi są: nurt klasyczny, skandynawski i dodatkowo industrialny. Styl skandynawski cechuje się dużą prostotą, uwielbia jasne kolory jak i ich pastelowe odcienie, oraz meble o prostych kształtach.

ekskluzywne meble

Luksusowe meble

Styl industrialny czyli nazywany tez loftowym to cięższe dodatki, najczęściej z wielką ilością metalu jak i drewna i dodatkowo ciemną, czerwoną cegłą na ścianach. Klasyka lubi beże i biele oraz brązy, nie stroni również od małego przepychu a także drzewianych mebli.

Od pewnego czasu do łask wraca również bogaty trend art deco, który uwielbia złoto, lustra, przepych oraz luksusowe meble jak i dodatki. Styl ów coraz najchętniej łączony jest z klasycznym albo industrialnym w delikatny rodzaj tak, aby nie dawać całemu pomieszczeniu jednego, głównego trendu. Luksusowe umeblowanie hojnie upiększane o śmiesznych kształtach nadzwyczajnie wyglądają w banalnych wnętrzach. Świetnym sposobem na uzyskanie niebanalnego efektu może być np. połączenie złotej, obficie zdobionej lampy z banalnym stołem jadalnianym lub ożywienie jasnego pomieszczenia gigantycznym lustrem w złotej ramie na kształt słońca. Całość będzie sprawą gustu posiadacza oraz należytego nastawienia do aranżacji naszej powierzchni mieszkaniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *