Jakim sposobem uchronić się przed chorobą alkoholową?

Nałóg alkoholowy jest kłopotem powszechnym a także objawia się zaburzeniami które polegają na stracie kontroli nad wielkością spożywanego alkoholu, a tym samym nad własnym egzystowaniem. Spożywają go osoby w różnym wieku, tak kobiety, jak i mężczyźni. Rozpoczyna się od wypijania dla odprężenia, aż do punktu, w którym człowiek odkrywa, iż łagodzi on też przykre nastroje. Występujące braki pamięciowe to prymarne oznaki przestrzegające przed fazą najgorszą, jaka pokazuje utracenie kontroli nad piciem.

Nader często cierpi na powyższym bliska rodzina, praca, pieniądze a także zdrowie. Alkoholizm jest jednostką chorobową, która nieustannie postępuje a także ma możliwość wieść w najgorszych sytuacjach aż do śmierci, w przypadku gdy jednostka uzależniona nie rozpoczyna właściwej kuracji. Jedną z nich są mitingi Anonimowych Alkoholików, jakie są nieprzymusowe i mają na celu utrzymanie stanu wstrzemięźliwości własnej a także podtrzymywanie innych osób z problemem alkoholowym. Bezsprzecznie wsparcie bliskich ludzi jest w takim samym stopniu ważne. Świadomość, że nie zostało się samemu z utrapieniami oraz nałogiem.


Z myślą o osobach chorych została zaprojektowana też aplikacja na telefony „Nie piję, nie biorę”. Umieszczony w niej kalendarzyk wstrzemięźliwości pozwala na uzupełnianie wszelkiego dnia miesiąca kolorem zielonym (dni w trzeźwości) oraz czerwonym (niedochowanie trzeźwości), a kompendium rad w postaci dwunastu etapów a także dwunastu zwyczajów ustalonych poprzez Anonimowych Alkoholików ułatwiają jednostce uzależnionej zwalczenie choroby alkoholowej. Mobilny Anioł Stróż to również kluczowy program HALT uchodzący za najważniejszą część ideologii powracania do zdrowia. Aplikacja przesyła trzy powiadomienia: o dobie bez alkoholu/brania, programie HALT i również upomnienie o oznaczeniu dnia w kalendarzu. Co więcej wizualizuje osobie uwikłanej w chorobę alkoholową statystyki a także motywuje obdarowując medalami za pozostanie w trzeźwości.
Wszelki sposób jest właściwy, aby wyzwolić się od nałogu oraz uzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *