Gdy masz problem z zajściem w ciążę – joga hormonalna.

Dzisiejsze społeczeństwo wydaje się mieć wyższą jaźń co do spraw swojego zdrowia. Ludzie najczęściej dobrze wiedzą, że podobnie ważny jak np. adekwatna dieta, jest ruch. Sport dzisiaj zajął wysokie miejsce w hierarchii obywatelskich przyjemności, a równocześnie potrzebnych rzeczy do wykonania w czasie dnia. Mnogość przeróżnych dziedzin i również pomysłów gimnastycznych umożliwia wyłonienie przez wszelką jednostkę systemu ćwiczeń idealnego właśnie dla niej. Możliwość wymiany doświadczeniami na taki temat pomiędzy amatorami pewnej dyscypliny, chociażby poprzez opiniowanie w mediach społecznościowych, dużo tu ułatwia. Dodatkowym etapem jest już odnalezienie grupy ćwiczeniowej bądź – zależnie od preferencji – osobistego cyklu zajęć i zainicjowanie chodzenia na sesje. Jeżeli rodzaj praktykowania gimnastyki zaspokoi oczekiwania, przebiega zazwyczaj okres prawdziwych ćwiczeń.

 joga hormonalna

Intrygującą ofertą wydaje się być joga hormonalna. To coś dużo więcej niźli jedynie trening – ma ona funkcje lecznicze. Dzięki niej wolno ponownie uruchomić produkcję żeńskich hormonów. Polega na endogennym masażu, mocnych technikach oddechowych, a także ukierunkowaniu energii życiowej na narządy odpowiedzialne za produkcję hormonów. Poprawia kondycję, leczy skutecznie wiele uciążliwych, kłopotliwych wręcz przypadłości. Ćwiczenia pochodzące z tego typu jogi wpływają wprost na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Taki tryb gimnastykowania się wskazany jest damom rozpoczynającym czas menopauzy i klimakterium, mającym problemy z rozrodczością, ujętym zaburzeniami układu dokrewnego (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym PMSem).

Z początku niezbędne są specjalistyczne konsultacje z terapeutką, dobierającej do każdego problemu właściwe pozycje.