Kamerzysta Podkarpackie

Czym zajmuje się kamerzysta?

Kamerzysta Podkarpackie jest przede wszystkim osobą zajmującą się rejestrowaniem obrazu ruchomego za pomocą kamer cyfrowych, a nawet tych analogowych. Zakres jego obowiązku zależy od rodzaju pełnionych obowiązków i działalności. Może to być kamerzysta Podkarpackie, który zajmuje się tylko i wyłącznie rejestrowaniem obrazu na ślubach i weselach w ramach swojej prywatnej działalności, a nawet znany i doceniany operator kamery, który realizuje programy telewizyjne.

Nazwa „kamerzysta” odnosi się do samodzielnych operatorów kamery z branży usługowej, zajmujących się wspomnianą wcześniej oprawą różnorodnych uroczystości. Z kolei operatorowe są członkami ekipy filmowej zatrudnionej na potrzeby realizacji danych programów telewizyjnych. Obok kamerzysta Podkarpackie często znajdują się fotografowie, charakteryzatorzy oraz scenografowie.

kamerzysta Podkarpackie

 

Kamerzysta — zarobki

Operatorami kamery zostają przede wszystkim mężczyźni, aż 84% pracowników tego zawodu to panowie. Zarobki na tym stanowisku różnią się, w zależności od doświadczenia i wykształcenia, a także wielkości i lokalizacji zatrudniającej go firmy. Wynagrodzenia są ściśle zależne od wielkości produkcji oraz liczby dni zdjęciowych. Przykładowo osoba zatrudniona w stacji telewizyjnej może osiągnąć płacę rzędu od 1000 do 5000 zł za dzień filmowy. Praca kamerzysta Podkarpackie ma też swoje minusy i niedogodności – praca wieczorami, często w weekendy oraz nawet przez 16 godzin dziennie.

 

Więcej na http://wyobraz.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *