Kiedy będzie mógł przydać się identyfikator RFID?

Identyfikatory RFID

wprowadzają technologię radiową by przesyłać sygnały. Nie pojawia się w tym miejscu konieczność kontaktu między plakietką a daną powierzchnią, jak w wypadku kart magnetycznych. Karty skierowane są do identyfikowania eksploatorów systemu.

Dostęp do obecnych tamże danych jest łatwy i wygodny. Sprawdzać da się w konkretnym miejscu oraz w odpowiednim nam czasie. Karty posiadają swoją pamięć, jaka waha się od 64 do 128 bitów – jest to odpowiednia liczba żeby zrealizować główne potrzeby. Pojawiają się w postaci identyfikatorów z plastiku, przypinek do kluczy, opasek na rękę, tagów, etykiet z papieru, itd.

W środku karty dostępna jest antena i chip oraz kod, który pozostał przydzielony danej osobie. Alarm do czytnika jest przesyłany w czasie, gdy plakietka pojawi się w jego polu. Układ zczytywania ułatwia identyfikowanie wielu etykietek w jednakowym czasie. Wprowadzone potrafią być najróżniejsze częstotliwości, poprzez co określamy dystans odczytywania plakietki.

identyfikatory RFID

Odległość zdoła wahać się od zaledwie niewielu centymetrów, nawet do paru metrów. Najlepszym powodzeniem mogą pochwalić się w hali magazynowej, na produkcjach, sprzedaży detalicznej, biurach, posługach lekarskich. Posiadają szerokie zastosowanie na przykład jak: etykietki ciuchów, etykiety na dokumenty, zbiory w bibliotekach, na opakowaniach, również jako karty miejskie. Urządzenia czytające posiadają też także kluczową funkcję. Po dostaniu znaku, stosownie zczytuje i przesyła wiadomości do głównego urządzenia. Potrafią być jednostkami samodzielnymi oraz wykonywać swoją pracę bez przymusu dodatkowej obsługi, załóżmy w bramkach, drzwiach.

Mogą tak samo być urządzeniami ruchowymi, dajmy na to dostępne przy wózku widłowym, koszach, albo przeróżnych obiektach. Po dostaniu znaku z czytnika znajdującego się w pobliżu, czytnik inicjuje powiadomienie, albo rozprowadza sygnał stosownym jednostkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *