Kiedy będzie mógł przydać się identyfikator RFID?
Identyfikatory RFID
wprowadzają technologię radiową by przesyłać sygnały. Nie pojawia się w tym miejscu konieczność kontaktu między plakietką a daną powierzchnią, jak w wypadku kart magnetycznych. Karty skierowane są do identyfikowania eksploatorów systemu.
Dostęp do obecnych tamże danych jest łatwy i wygodny. Sprawdzać da się w konkretnym miejscu oraz w odpowiednim nam czasie. Karty posiadają swoją pamięć, jaka waha się od 64 do 128 bitów – jest to odpowiednia liczba żeby zrealizować główne potrzeby. Pojawiają się w postaci identyfikatorów z plastiku, przypinek do kluczy, opasek na rękę, tagów, etykiet z papieru, itd.
W środku karty dostępna jest antena i chip oraz kod, który pozostał przydzielony danej osobie. Alarm do czytnika jest przesyłany w czasie, gdy plakietka pojawi się w jego polu. Układ zczytywania ułatwia identyfikowanie wielu etykietek w jednakowym czasie. Wprowadzone potrafią być najróżniejsze częstotliwości, poprzez co określamy dystans odczytywania plakietki.
Odległość zdoła wahać się od zaledwie niewielu centymetrów, nawet do paru metrów. Najlepszym powodzeniem mogą pochwalić się w hali magazynowej, na produkcjach, sprzedaży detalicznej, biurach, posługach lekarskich. Posiadają szerokie zastosowanie na przykład jak: etykietki ciuchów, etykiety na dokumenty, zbiory w bibliotekach, na opakowaniach, również jako karty miejskie. Urządzenia czytające posiadają też także kluczową funkcję. Po dostaniu znaku, stosownie zczytuje i przesyła wiadomości do głównego urządzenia. Potrafią być jednostkami samodzielnymi oraz wykonywać swoją pracę bez przymusu dodatkowej obsługi, załóżmy w bramkach, drzwiach.
Mogą tak samo być urządzeniami ruchowymi, dajmy na to dostępne przy wózku widłowym, koszach, albo przeróżnych obiektach. Po dostaniu znaku z czytnika znajdującego się w pobliżu, czytnik inicjuje powiadomienie, albo rozprowadza sygnał stosownym jednostkom.