Kilka sugestii jeśli chodzi o badań przegrody nosowej

W ostatnim czasie zaaprobowałem pracę laryngologa. Moja pociecha już jakiś czas ma problem z oddechem. Podczas nocy zauważyliśmy, iż oddycha tylko poprzez usta, przez co wstaje z wyschniętym przełykiem a także łapie ekspresowo zapalenie krtani. Równolegle co chwilę posiada katar, który notorycznie kończy się podaniem antybiotyku, bo nie jest w stanie dobrze opróżnić zatok, a bakterie mają idylliczne położenie do rozwoju i w rezultacie wykonują swoje. Wypatrzyliśmy nadzwyczaj rekomendowanego przez rodziców doktora plus zapisaliśmy się na odwiedziny. Niezmiernie przyjemny pan medyk zajrzał dziecięciu do gardełka, zaświecił w tamtym miejscu latarką, mimo to niestety nie obyło się bez szlochu, ponieważ musiał użyć patyczka, aby unieruchomić sobie buzię. Moja córka tego nie cierpi. Szczęśliwie poczynił to niezmiernie prędko.

wziernik nosowy

Wziernik nosowy – praktyczne urządzenie do badania zatok

Potem zabrał się za obserwowanie zatok. Kiedy wziął do dłoni wziernik nosowy
me dziecko było przerażone, jako że w życiu czegoś takiego nie miała okazji widzieć. Spostrzegając to, lekarz na początku pozwolił jej obejrzeć ów szczególny przyrząd oraz poznać go. Wziernik nosowy, podług mojej córeczki, wyglądał niby dziób kaczki, która pragnie porozglądać się w jej nosku, czy nie ma tam czegoś do zjedzenia. Wprawnym ruchem lekarz łagodnie wetknął wziernik do dziurek oraz lekko go rozszerzył, doświetlając sobie światełkiem zawieszonym na czole. Był w stanie w taki sposób niesłychanie dokładnie oraz dogłębnie spostrzec, co zalega w niewielkim nosku. Wziernik nosowy pozwolił prędko znaleźć powód wcześniejszych problemów mojej córy ze zdrowiem. Wyszło na jaw, że ma niejednolitą przegródkę w nosie, pomimo iż w życiu nie miała połamanego nosa. Z tej przyczyny jedna dziura w nosku była całkowicie niedrożna plus w tym miejscu bakterie zdołały bez problemu się rozwijać, nie martwiąc się, że egzystują w przeciągu. Wystarczyło niewielkie narzędzie jak wziernik nosowy w zwinnych dłoniach laryngologa, żeby kilkunastomiesięczne dolegliwości stwierdzić i móc walczyć z źródłem problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *