Które rośliny posadzić w ogrodzie koło domu?

Skasowaliśmy dawne drzewa, żeby zrobić miejsce na nowiutkie bardziej pożyteczne drzewa oraz krzewy owocowe. Małżonek mocno się zmęczył, żeby ziemię przywrócić do ładu oraz wyrównać dołki po usuwaniu drzew. Nagle było niemal dziwnie pusto, lecz zdawaliśmy sobie sprawę, że niedługo zapełni się nowiutkimi roślinkami. Po upływie tygodnia udaliśmy się do szkółki ogrodniczej oddalonej o 7 kilometrów od nas, by zaznajomić się z ofertą. Zaczęliśmy się zastanawiać nad zakupieniem najróżniejszych elementów. Mi osobiście podobała się borówka amerykańska. Swego czasu zjadłam u przyjaciół i w związku z tym pamięć podpowiada mi, iż była pyszna. Tak więc w planie umieściliśmy sadzonki borowki amerykanskiej a do tego 2 większe krzewy z których możemy zebrać kilka kilogramów plonów. Niezwykle nas to cieszyło, zwłaszcza że parę lat temu dosięgnął nas kryzys finansowy w związku z czym nie było szans na większy wydatek. Może i nie kupilibyśmy sporych krzewów, ale mąż uznał, że sadzonki wymagają trochę czasu, by zaowocować a z krzewów zaraz w tymże roku zdołamy cieszyć się plonami. Właściwie prawda, ile na wszystko będziemy oczekiwać jeśli nie nabędziemy tego w tym momencie? I tak za długo czekaliśmy przez brak pieniędzy. W tym momencie zyskujemy możliwość zrobić zakupy. By odnaleźć sklep z sadzonkami, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazę „borówka amerykańska sadzonki” Wobec tego, do naszej kolekcji doszyły też krzewy żurawiny i truskawek. Jesienią zamierzamy nabyć oprócz tego jabłonki a także brzoskwinie, takie cudowne płaskie a także bardzo słodziutkie.
borówka amerykańska sadzonki

Na początek skupiliśmy się na posadzeniu borówki amerykańskiej gdyż malutkie krzewy potrzebują odpowiedniej dbałości. Byłam zobowiązana dużo poczytać jakim sposobem tego typu krzewy drobne uprawiać, jakiego rodzaju podłoże potrzebują, jak bardzo intensywnie trzeba nawadniać je a także jakiego rodzaju nawóz wykorzystać. W początkowym etapie hodowli borówki, było ciężko. Dostrzegłam na łodyżkach czerwonawe małe przebarwienia. Myślałam, że to taka jej uroda, ale prawda była inna. Był to czasem występujący misecznik bądź tarcznik, ale całe szczęście znalazłam informację jak go usunąć. I tak też zrobiłam.
borówka amerykańska sadzonki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *