Kurs na prawo jazdy kraków kategorii C

Podstawowe informacje

Kurs na prawo jazdy kraków kategorii C przeznaczony jest dla osób, które chcą zostać zawodowym kierowcą ciężarówki. Po ukończeniu kurs na prawo jazdy kraków oraz zdaniu egzaminów, możemy prowadzić pojazd o masie przekraczającej 3,5t, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny oraz zespół pojazdów. Wyjątek stanowi autobus.

Udział w kurs na prawo jazdy kraków jest dozwolony dla osób, które ukończyły 21 lat lub osób posiadających kwalifikacje wstępne i ukończyły lat 18.

Udział w kursie

Kurs na prawo jazdy kraków kategorii C składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, teoretyczna liczy 20 godzin i przekazywane są kursantom najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia pojazdu.

Praktyczna część kurs na prawo jazdy kraków polega na nauce jazdy wraz z instruktorem. Rozpoczyna się na placu manewrowym, a następnie kursant może rozpocząć naukę jazdy w ruchu drogowym. Ten etap liczy 30 godzin lub 20 godzin, jeśli osoba posiada prawo jazdy kategorii D.

Po ukończeniu kurs na prawo jazdy kraków odbywa się egzamin wewnętrzny z obu części. Wynik pozytywny egzaminów wewnętrznych pozwala kursantowi zapisać się na egzamin państwowy.Kurs na prawo jazdy kraków

Egzamin państwowy 

Egzamin państwowy odbywa się na takich samych zasadach, co wewnętrzny. Najpierw kursant musi zdać test składający się z 32 pytań i uzyskać przynajmniej 68 punktów.

Druga część to egzamin wewnętrzny, gdzie sprawdzane są umiejętności dotyczące poruszania się pojazdem ciężarowym. Pierwszy etap egzaminu rozpoczyna się na placu manewrowym. Bezbłędny przejazd po placu umożliwia wyjazd na miasto i kontynuację egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *