Lamele drewniane w salonie

Czym są lamele?

Lamele są rodzajem pionowych, trójwymiarowych desek, które układa się w równych odstępach na ścianach lub suficie. Stanowią element dekoracyjny o estetycznym wyglądzie, który jest łatwy w montażu i można go znaleźć w atrakcyjnej cenie. Lamele drewniane w salonie to idealny sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego i nowoczesnego charakteru.

Lamele ścienne

Lamele drewniane najczęściej wykorzystuje się do dekoracji ściennej. Można pokryć nimi całą ścianę lub tylko wybrany fragment. Idealnym miejscem do ich zastosowania jest salon, np. ściana za telewizorem lub przestrzeń za kanapą.

Lamele drewniane w salonie
Lamele drewniane w salonie

Lamele drewniane w salonie pozwalają na wygłuszenie pomieszczenia oraz pozbycie się pogłosu, tym samym dbając o jego odpowiednią akustykę. Ich stosunkowo prosty wygląd sprawia, że są uniwersalną i ponadczasową dekoracją. Ponadto można je znaleźć w różnych odcieniach oraz wersjach: gładkie lub z widocznym usłojeniem. Lamele drewniane w salonie najczęściej wykonywane są z drewna dębowego.

Dopasowanie lameli do stylu wnętrza

Drewniane lamele, ze względu na wykonanie z naturalnego materiału, wpasowują się w różne aranżacje. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w połączeniu ze stylem loftowym, minimalistycznym lub japandi, ale potrafią uzupełnić także wnętrza klasyczne oraz industrialne. Ponadto doskonale komponują się z meblami wykonanymi z drewna, np. w stylu vintage. Różnorodność odcieni lamele drewniane w salonie umożliwia ich dopasowanie zarówno do ciemnych, jak i jasnych przestrzeni.

Dowiedz się więcej na https://www.perlabottega.com/szafki-rtv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *