Małe nowoczesne domy

Nowoczesne konstrukcje mieszkalne są najbardziej oczekiwanymi domami przyszłości.

Nowe domy mają być tanie w budowie i zarazem energooszczędne. Nie lada wyzwaniem jest budowanie po niskich kosztach konstrukcji wytrzymałych z materiałów w miarę ekologicznych, jak na przykład drewno. Energooszczędność to z kolei kierunek docieplania budynku i przetwarzania ciepła w sposób najbardziej efektywny. Rozwiązaniem dla takich konstrukcji są małe kubatury pomieszczeń.

verax poznań
verax poznań

Budując tego typu dom, można założyć kilka wariantów.

Pierwszą opcją będzie wybudowanie domku o powierzchni 45 metrów kwadratowych, w którym znajdzie się pokój gościnny połączony z kuchnią, łazienka z prysznicem oraz kolejna kondygnacja w postaci poddasza, gdzie będzie miejsce na sypialnię. Wygląd tego domu to bryła w kształcie prostokąta, coś w stylu pudełka od zapałek z płaskim dachem w stylu szwedzkim. Konstrukcja szkieletowa wykonana jest z drewna. Ściany ocieplane zostają wełną termiczną, jednak zewnętrzna część budynku, czyli ściany na samym parterze, wykonane z gliny, słomy oraz kamieni. Ściany na piętrze zostają wykonane z drewnianych desek z podwójną warstwą wełny termicznej. Zachowując tradycyjne elementy budowli, powstaje mały domek o prostym kształcie i wysokich właściwościach cieplnych. Stolarka w takim domu to maksymalnie trzy pojedyncze okna oraz drzwi wejściowe do domu. Ciekawa architektura verax poznań pozwala na zagospodarowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów domowych. Atutem jest tu przede wszystkim cena wszystkich materiałów budowlanych, co pozwala sporo zaoszczędzić i przy okazji mieszkać oszczędnie w zależności od użytego systemu grzewczego. Drugą interesującą alternatywą jest konstrukcja domu, verax poznań z garażem na jeden samochód. Podobna kubatura bryły prostokąta, powiększona o 20 metrów idealnie wpasowuje się w konstrukcję budynku.

Całość składa się na drewnianą konstrukcję z identycznym wykończeniem jak w domu o powierzchni 40 metrów.

Na parterze w salonie, dodatkowo znajdują się drzwi przejściowe do garażu. Tak, by nie oziębiać wnętrza. Z kolei brama garażowa pozwala na ewentualnie przetransportowanie do środka większych elementów wyposażenia wnętrza jak na przykład sofa czy łózko. Dodatkowe pomieszczenie w postaci garażu jest też ścianą ocieplającą jeden z boków salonu. Proporcjonalnie taki wybór jest korzystniejszy. Koszt dodatkowego garażu to około 20% wartości podstawowego domu o nowoczesnej konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *