Medycyna estetyczna

Chcielibyśmy jak najdłużej zachować młody wygląd. Przychodzi taki czas, kiedy zastanawiamy się jakie zabiegi będą skuteczne i do kogo powinniśmy się udać. Czy medycyna estetyczna opole to coś dla każdego?

 

Czym się zajmuje medycyna estetyczna opole

 

Medycyna estetyczna opole zajmuje się mało inwazyjnymi zabiegami, które działają z wykorzystaniem zdolności skóry do regeneracji. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i opierają się jedynie o drobne nakłucia lub nacięcia przeprowadzane innowacyjnymi metodami np. nici liftingujące. Medycyna estetyczna opole działa też w innych obszarach np. usuwając cellulit czy lecząc problemy skórne głowy. Pamiętajmy, że osoby pracujące w gabinetach medycyny estetycznej są lekarzami, więc muszą mieć wykształcenie medyczne. Mając jakiekolwiek wątpliwości, co do zabiegów warto wybrać się na konsultację, która pomoże podjąć decyzję.

Medycyna estetyczna

Czym różni się od chirurgii plastycznej i kosmetologii

 

Chirurgię plastyczną od medycyna estetyczna opole odróżnia w szczególności duża inwazyjność zabiegów, które wykonywane są pod narkozą. Pacjenta czeka długa rekonwalescencja i pobyt w szpitalu. Chirurgia plastyczna trwale zmienia wygląd ciała, a medycyna estetyczna jedynie ingeruje w naturalne procesy komórkowe.

 

Kosmetologia z kolei jest tą najlżejszą formą poprawiania wyglądu. Zabiegi są nieinwazyjne. Różnicę widać nawet z peelingach, które u kosmetyczki są o wiele łagodniejsze niż wykonane w gabinecie medycyny estetycznej. Przede wszystkim kosmetyczka nie musi mieć wykształcenia medycznego. https://wiecznie-mlodzi.pl/medycyna-estetyczna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *