MINI KIWI

Co to jest mini kiwi?

Mini kiwi jest nazwą oznaczającą owoce pnącej rośliny o nazwie akitindia ostrolistna (acitindia arguta). Stanowi on bardzo wygodną i poręczną przekąskę, którą można wziąć ze sobą wszędzie – do pracy, szkoły, na randkę, na spacer. Mini kiwi doda smaku każdej z tych okazji – cechuje się bowiem lekko kwaśnym, ale bardzo przyjemnym smakiem na pograniczu agrestu i tradycyjnego kiwi. Owoce mini kiwi przypominają tradycyjną odmianę kiwi, różniąc się jednak od nich przede wszystkim tym, że są mniejsze i mają jadalną skórę.

mini kiwi

Jaka jest wartość odżywcza?

Jeśli cierpisz na deficyt witamin, czy składników mineralnych, które chcesz przyjmować w smacznej formie to mini kiwi jest idealne dla Ciebie. Wśród witamin najwięcej tam możemy znaleźć odmian z grupy B, C oraz E, lecz również szereg antyoksydantów. Mini kiwi pomaga nam utrzymać właściwy poziom dobrego cholesterolu, jednocześnie obniżając ten zły. Ale witaminy to nie wszystko – w mini kiwi można również znaleźć wapń, potas, błonnik, fosfor, żelazo, czy magnez.

Jak spożywać mini kiwi ?

Mini kiwi zyskuje coraz większą popularność na scenie owocowych działów sklepach spożywczych, supermarketach i dyskontach. Możemy znaleźć te bardziej okrągłe, lecz i odmiany bardziej podłużne. Wielkością przypomina nieco większe winogrono. Najlepiej spożywać lekkie i schłodzone. Mini kiwi doskonale sprawdzają się jako składnik sałatek owocowych, dżemów, ciast, czy deserów. Natomiast likier z mini kiwi znajduje coraz szersze grono sympatyków.

Dowiedz się więcej na: https://romanscy.info/mini-kiwi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *