Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawki dla najmłodszych?

Wybierając zabawki dla naszych pociech, często kierujemy się ich upodobaniami, zainteresowaniami czy zachciankami. Nie wszystkie zabawki dla dzieci 0-3 lat jednak nadają się dla wszystkich grup wiekowych dzieci. W wielu przypadkach nieodpowiedni zakup może skończyć się wizytą w szpitalu lub spowodować niebezpieczną sytuację. Ważną sprawą jest czytanie oznaczeń umieszczonych na zabawkach.

Wiele zabawek może powodować uczulenie lub alergię. Mogą zawierać trujące lub chemiczne substancje, które negatywnie wpływają na rozwój i zdrowie dzieci. Małe elementy są równie niebezpieczne. Połknięcie takiej części może grozić zadławieniem, a czasem musi zostać usunięte chirurgicznie. Zabawki dla dzieci 0-3 lat napędzane bateriami nie powinny być zasilane prądem większym niż 24 V.

Jakie informację powinny być umieszczone na opakowaniu?

Zabawki na baterie oraz takie zasilanie prądem muszą mieć dołączoną instrukcję obsługi oraz ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa i informację o zasadach użytkowania zabawki. Ponadto powinny określać wiek dziecka, dla którego jest przeznaczona zabawka.

zabawki dla dziecka 0-3 lat

Jednoznaczne oznaczenie producenta, adres firmy, logo oraz w przypadku zabawek spoza UE dane importera lub upoważnionego przedstawiciela to kolejne aspekty, które powinny znaleźć się na opakowaniu zabawki dla dzieci 0-3 lat. Dzięki temu możliwa jest prosta identyfikacja produktu oraz jego przeznaczenia, jak również nazwa zabawki, nr partii, serii, typ lub model.

Zabawki dla dzieci 0-3 lat a prawo unijne

Najbardziej restrykcyjne normy dotyczą zabawek dla najmłodszych, czyli zabawki dla dzieci 0-3 lat. W porównaniu do Azji zabawki produkowane w Europie są bezpieczniejsze dla naszych dzieci, gdyż przywiązuje się większą wagę co do materiałów, z jakich są one stworzone.

Sprawdź ofertę zabawek na https://e-sale.com.pl/ZABAWKI-c975!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *