Najem galerie handlowe

Koniec roku to gorący okres w galeriach handlowych. Nie tylko z powodu znacznej liczby klientów, poszukujących świątecznych prezentów lub idealnej kreacji na sylwestra. To również czas, w którym część najemców lokali handlowych lub użytkowych zaczyna myśleć o przedłużeniu bądź renegocjowaniu kształtu, jaki ma ich obecna umowa najmu. Najem galerie handlowe – jakie są opcje?

najem galerie handlowe

Umowa najmu lokalu handlowego

Jeśli jako najemcy jesteśmy zadowoleni z tego, jak wygląda nasza umowa najmu lokalu handlowego, a wynajmujący wywiązuje się ze wszystkich obowiązków, możemy przedłużyć dotychczasową umowę w niezmienionym kształcie. Warto jednak wcześniej choćby jednorazowo skonsultować się ze specjalistą – wtedy przyda się nam prawnik nieruchomości. Może jest jakiś zapis, który można poprawić na naszą korzyść? Może ze względu na wieloletnią współpracę udałoby się nam obniżyć koszty wynajmu? Dobry prawnik podejmie dla nas negocjacje biznesowe i być może renegocjowana umowa najmu lokalu handlowego przyjmie korzystniejszą dla nas postać. Negocjacje biznesowe są z kolei koniecznością, jeśli nie jesteśmy do końca zadowoleni z wyglądu bądź realizowania zapisów umowy najmu, a chcemy zostać w dotychczasowym lokalu. Prawnik nieruchomości jest wtedy niezbędny, by pomóc nam rozwiązać pojawiające się problemy. Ostatnią opcją jest sytuacja, w której chcemy zrezygnować z użytkowania lokalu handlowego. Wtedy nie przedłużamy umowy najmu lokalu handlowego, bądź – jeśli ona wciąż obowiązuje – wypowiadamy ją. Wtedy prawnik nieruchomości zadba, abyśmy przeszli przez proces wymówienia umowy jak najbardziej bezboleśnie.

prawnik nieruchomości

Prawnik Warszawa

Jeśli jesteś firmą handlową działającą w Warszawie i potrzebujesz kogoś, kto zajmie się umową najmu twojego lokalu w galerii handlowej, warto przejrzeć więcej ofert i znaleźć dobrego prawnika. Nieruchomości są popularną działką prawników, ale nie każdy zna się na warunkach najmu w galeriach handlowych. Jedną z kancelarii prawnych oferujących kompleksową obsługę w tym zakresie jest Kancelaria Kłodziński w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *