Obróbka elementów wielkogabarytowych

Czym jest obróbka elementów wielkogabarytowych?

Obróbka elementów wielkogabarytowych jest bardzo złożonym procesem. Przede wszystkim ma na nią wpływ duża ilość czynników i elementów technologicznych. W przypadku obróbki, elementów o większej masie, ważną rolę pełnią funkcje narzędziowe. Produkcja obróbka elementów wielkogabarytowych np. korpusu identyfikuje pojawiający się przebieg operacji technologicznych. Z reguły ma za zadanie identyfikować:

  • frezowanie, które jest niczym innym jak obróbką tworzącą klasyczne prostolinijne oraz krzywolinijne płaszczyzny,
  • wytaczanie, charakteryzujące się obróbką powierzchni z reguły tych o kształcie obrotowym,
  • wiercenie,
  • gwintowanie,
  • rozwiercanie.

Obróbka elementów wielkogabarytowych

Obróbka elementów wielkogabarytowych charakteryzuje się konkretnymi wymiarami, co w późniejszym czasie skutkuje przeróżnymi trudnościami głównie związanymi z doborem parametrów obróbki pod konkretną maszynę. Prawidłowy przelicznik wartości oraz odpowiednie maszyny mają znaczący wpływ na efekt końcowy.

Dobór narzędzi do obróbki elementów wielkogabarytowych

Dobry dobór narzędzi oraz maszyn do procesu, jakim jest obróbka elementów wielkogabarytowych to klucz do sukcesu. Powinien odbywać się on w minimum trzech podstawowych procesach technologicznych. Zaliczamy do nich:
procesy techniczne — jest to m.in. sposób mocowania oraz kontrola stanu, w jakim jest obróbka,
wyznaczniki ekonomiczne — określają trwałość oraz koszty eksploatacyjne związane z procesem,
normy technologiczne — jest to możliwość kształtowania różnych powierzchni o różnych wielkościach i grubościach.

Więcej na http://zamech.elblag.pl/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *