Obrona życia poczętego

Obrona życia poczętego to jeden z postulatów fundacji pro-life na całym świecie. Jej członkowie mają na celu wprowadzenie zmian w konstytucji w celu ochrony praw człowieka oraz nienarodzonych dzieci.

Jak wygląda działalność fundacji pro-life?

Obrona życia poczętego przez fundację pro-life polega na:

  • zbieranie podpisów pod projekty ustaw, które na celu mają ochronę nienarodzonych dzieci,
  • współpracy z prawnikami, którzy wspomagają działaczy pro-life w dążeniu do wyznaczonych w statucie organizacji celów,
  • ochrona godności człowieka poprzez wprowadzenie do konstytucji konkretnych zapisów – tym samym członkowie fundacji stale obserwują władzę w zakresie działań na rzecz obrona życia poczętego,
  • głoszenie postulatów i szerzenie wiedzy na temat rodzicielstwa.
Obrona życia poczętego
Obrona życia poczętego

Historia jednej z organizacji pro-life

Fundacje pro-life zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, na celu mają obrona życia poczętego. Dotyczy to również organizacji, które działają na terenie Europy – w tym również Francji. Jednym z najbardziej znanych francuskich ruchów pro-life jest Marsz dla Życia. Powstał on w Paryżu, a pierwsze wydarzenie miało miejsce w 2005 r. Wtedy to kilka francuskich organizacji mających na celu ochronę życia nienarodzonych dzieci podjęło decyzję o rozpowszechnieniu swoich postulatów poprzez pokojowe demonstracje na ulicach Paryża. Od tego czasu ruch Marsz dla Życia zdobył międzynarodową popularność. Organizowany jest corocznie, a podczas wydarzenia działacze z całego świata przechodzą ulicami francuskiej stolicy i głoszą swoje postulaty na licznych banerach.

Dowiedz się więcej na https://www.zycierodzina.pl/aktualnosci/zatrzymaj-aborcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *