Odbitki zdjęć kraków

Czym różni się wydruk od odbitki? 

Często te dwa pojęcia są stosowane naprzemiennie, co jest błędem. Wydruk i odbitki zdjęć kraków to dwie różne techniki i warto, aby każda osoba zajmującą się fotografią wiedziała, jakie są różnice między nimi. 

Wydruk 

Podczas wydruku tusz drukarki pokrywa podłoże papierowe, plastikowe lub tkaninę. Aby był wierny kolorystycznie i wysokiej jakości, powinna być użyta do niego specjalna drukarka fotograficzna. Wyróżnia się dwie metody druku.

  • Pigmentowy — odznacza się wysoką trwałością i dobrym odwzorowaniem barw (co prawda jest to również zależne od drukarki i od faktury użytej do druku). Ponadto jest bezwonny, co jest jego zaletą. Podczas druku pigmentowego, pigment zawieszony jest w roztworze wodnym i zostaje on na fakturze w momencie, kiedy woda paruje. 
  • Solwentowy — różni się od druku pigmentowego tym, że nośnikiem pigmentu jest rozpuszczalnik. Minusem tego jest nieprzyjemny zapach substancji, która jest wyczuwalna przy schnięciu odbitek, dlatego nie należy ich eksponować w pomieszczeniu. Poza tym odwzorowanie kolorów i trwałość jest słabsza niż w przypadku druki pigntowego.
Odbitki zdjęć kraków
Odbitki zdjęć kraków

Odbitki zdjęć Kraków 

Odbitki zdjęć kraków mogą być tworzone poprzez użycie dwóch metod.

  • Odbitka z printera w foto-labie — powstaje poprzez użycie maszyny naświetlającej, która wywołuje odbitki w procesie RA4. Odbitki zdjęć kraków barwne mają jednak słabą trwałość, ale za to są tanie. 

Odbitka spod powiększalnika — naświetlony i wywołany negatyw zostaje powiększony przez powiększalnik, następne rzuca on światło na papier światłoczuły, który jest wywoływany, utrwalany, płukany i suszony. Odbitki zdjęć kraków spod powiększalnika to kosztowna metoda wywoływania zdjęć i wymagająca specjalistycznej wiedzy. 

Dowiedz się więcej na https://www.fotopress55.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *