Opis kota norweskiego leśnego

Forestgate

Niezwykle oryginalnym portretem znamionuje się kociak norweski. Jest masywny, ma silną strukturę ciałka, a jego masa jest w stanie docierać nawet do 9 kilogramów. Co fascynujące kotki norweskie rosną nawet 5 lat. Głowa kociaka posiada zarys trójkątny, znamionuje się szablonowym dla kociaków norweskich osadzeniem oczu. Lekko skośne, jak na koty dosyć spore i owalne.

koty norweskie

Koty norweskie leśne

U kociaków norweskich w największym stopniu oszałamiające jest sierść. Dla osób, które nie wiedzą w Norwegii panują nader niskie temperatury. Przyroda wyekwipowała koty norweskie w specjalną obronę przed chłodem czy śniegiem. Ich sierść kreuje się z dwóch powłok. Główna posiada właściwości ochraniające przed wodą. W następnej kolejności od zimna ochrania wewnętrzną cząstka futerka. Kreuje ona grubą szychtę umożliwiającą kompletną ochronę przed niskimi temperaturami. Na dodatek koty norweskie leśne mają specjalną szychtę futra na łapkach. Ma ona chronić łapki zwierzęcia przed przemarzaniem po kontakcie z chłodnym gruntem.
Mocny entuzjazm między każdego człowieka budzi jednak śliczny, wydłużony i puchaty koci ogonek. Jego rozciągłość jest w stanie wynosić również 30 cm. Wartością hodowli kota jest to, iż potrzebuje on właściwie niewielkiej pielęgnacji. Sam dba o swe futerko. Jeśli natomiast rozmawiamy o temperamencie kota to będzie on szalenie nieokiełznany. Pomnijmy, iż jego naturalnym otoczeniem życia był las. Z tej przyczyny kot jest niesłychanie aktywny, ciekawy świata. Kocha się piąć, zaś jego ulubionym miejscem przebywania okazuje się szczyt szafy.

koty norweskie

Hodowla kotów norweskich leśnych

W Polsce hodowanie kociaków norweskich uzyskuje coraz istotniejszą renomę. Kociaki są przyjacielskie dzieciaczkom i
dorosłym osobom. Generalnie rozpatrując przepadają za ludzkim środowiskiem. Nowinkę ustanawia to, że wraz z przejściowymi porami roku przekształca się wygląd kociego sierści. Z mijającym czasem jego futerko robi się jeszcze ciemniejsze. Kot przyzwyczaja się do własnych kompanów, są jednakże bojaźliwe w stosunku do osób mu nieznanych.