Panele fotowoltaiczne Szczecin

Jak działają panele fotowoltaiczne Szczecin?

Fotowoltaika zajmuje się pozyskiwaniem energii odnawialnej, dzięki promieniom słonecznym. Inwestycja w minimalizuje koszty za dostawę prądu do naszych gospodarstwach domowych. Dodatkowo jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, bo nie generuje gazów cieplarnianych – jak w przypadku elektrowni węglowych. Możemy jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy i pomóc planecie.

Działanie panele fotowoltaiczne Szczecin opiera się na zamianie energii słonecznej w energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne Szczecin różnią się od kolektorów słonecznych, które wytwarzają jedynie energię cieplną.

Panele fotowoltaiczne Szczecin, a zima

Większość osób przed instalacją panele fotowoltaiczne Szczecin ma obawy, że ich wydajność spada w zimę. Jest to najczęstszy błąd ponieważ ilość wytworzonej energii – nie jest uzależniona od pory roku. Jednocześnie należy zauważyć, że nawet w te zimne i mroźne dni promienie słoneczne nadal ogrzewają panele fotowoltaiczne Szczecin.
Istnieje szansa, że panele fotowoltaiczne Szczecin wytworzą więcej energii niż potrzeba – w takim wypadku przekazuje się ją operatorowi sieci dystrybucyjnej.panele fotowoltaiczne Szczecin

Gdzie montuje się panele fotowoltaiczne Szczecin?

Panele fotowoltaiczne Szczecin montuje się na południowej części dachów budynków i domów. Rzadziej widuje się panele fotowoltaiczne Szczecin zamocowane na balkonach czy przy gruncie. Miejsce montażu nie może być zacienione. Dlatego jest to kwestia indywidualna i dostosowywana do potrzeb i według zaistniałych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *