Pare faktów dotyczących lakierni proszkowych.

Co to jest lakierowanie proszkowe oraz w jakim miejscu da się zlokalizować firmę, trudzącą się tym? Występuje wiele możliwości do wybrania np. lakiernia proszkowa Poznań.
Lakierowanie proszkowe polega na nakładaniu na nawierzchnię malowaną (najpierw wyczyszczoną) farby w postaci proszku. Wskutek tego , iż cząsteczki te są „naładowane” ładunkiem elektrostatycznym, jaki staje się uziemiony, farba przymocowuje się do malowanego elementu. W następnej kolejności wymalowane fragmenty umiejscawia się w piecu, a tam stają się one nagrzane do blisko 200 stopni, wskutek tego zachodzi stopnienie ,a dodatkowo utwierdzenie osłonki. Może być to zdecydowanie w największym stopniu efektywny z nowoczesnych metod lakierowania powierzchni metalowych.

lakiernia proszkowa poznań

Fragmenty w przeciwieństwie do lakierowania standardowego (ciekłą farbą) mogą być równe, nie pojawiają się na nich pęknięcia, zacieki, pęcherzyki czy też pomarszczenia. Posiadają one atrybuty przeciwrdzewne, ochronne, ale w szczególności ozdobne, ponadto okazują wysoką wytrzymałość na działanie składników chemicznych.
Tego rodzaju lakierowanie wykorzystuje również lakiernia proszkowa Wrocław, oraz i lakiernia proszkowa Zielona Góra. Jak można zauważyć usługa ta może być dostępna w wielu lokalizacjach w naszym kraju.
Wskazane jest jeszcze wyodrębnić istotny wymiar jakim jest fakt, że lakiernie proszkowe bywają w pełni bezpieczne dla społeczeństwa i środowiska, ponieważ w trakcie farbowania nie użytkuje się wrogich rozczynników. Natomiast grubość jednej powłoki współmierna bywa z trzema warstwami tradycyjnego lakieru. Jednakże w finalnym przebiegu twardnienia pokrywy, nie występuje emitowanie niezdrowych środków do otoczenia.
Rozważając wszystkie powyższe nie kwestionowalne zalety lakierowania proszkowego, należy rozważyć je, kiedy kolejnym razem będziemy zabierać się do farbowania nawierzchni metalicznej. Lakierowanie proszkiem to nie tylko nisko kosztowa oraz trwalsza opcja, jednak przede wszystkim eko!

Źródło: zenitlakiernia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *