Praca dla osób niepełnosprawnych

Problemy osób niepełnosprawnych w kontekście podjęcia pracy

Osoba niepełnosprawna często spotyka się z ogromnym problemem w postaci problemów ze znalezieniem pracy. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych wiąże się z krótszym, niż standardowy, czasem przebywania pracownika na stanowisku. Wynika to z faktu, że osoby o umiarkowanym, bądź znacznym stopniu niepełnosprawności mogą pracować w wymiarze 35 godzin tygodniowo. Dla wielu pracodawców jest to problem.

Firmy zatrudniające pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności

Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności nie wiąże się jednak z całkowitym odsunięciem myśli o podjęciu pracy. Na przekór wychodzą firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne. Zatrudnianie pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności zyskuje na popularności. Takie rozwiązanie daje szansę osobom, które są zdolne do pracy, ale przez swój stan zdrowia nie mogą podjąć się wszystkich zawodów.

Praca dla osób niepełnosprawnych

Benefity dla pracodawców

Dzięki działaniu na rzecz osób niepełnosprawnych, w formie udostępniania im miejsc pracy, pracodawca może liczyć na ulgi podatkowe, a niepełnosprawni pracownicy są znakomici! To właśnie dzięki szerzeniu informacji na temat współpracy między pracodawcą, a pracownikiem posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności, w Internecie coraz częściej można spotkać ogłoszenia o treści “zatrudnię osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności”. Sprawdź na https://poltalento.pl/pracodawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *